Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/06. Teksto autorius: Xan

Pamatyk, ar Telltale dar neišsisėmė, naujajame Wallace & Gromit‘s Grand Adventures: Fright of the Bumblebees. Arba geriau tiesiog perskaityk apžvalgą. Xan

Pirma susipažinkime. Volisai, tai — skaitytojas. Skaitytojau, tai — vienas žinomiausių plastilino animacijos personažų, britas, trenktas išradėjas Volisas. O štai čia — jo augintinis, taip pat plastilininis Gromitas. „Malonu susipažinti“ nelauk, šis šuo nekalba. Ir išvis šunys nekalba.

Naujausiame Telltale epizodiniame kompiuteriniame žaidime šių draugužių laukia keturi nauji nuotykiai. Pirmasis jų — Fright of the Bumblebees. Epizode Volisas, nematydamas kitos išeities, kaip išbristi iš skolų, kurios atsirado dėl ankstesnių nesėkmingų išradimų, sutinka iki vakaro išgauti penkiasdešimt galonų medaus. Nežinau, kiek yra galonas, tačiau penkiasdešimt galonų atrodo daug. Volisui akimirksniu topteli, kad, norint gauti daugiau medaus, reikia daugiau gėlių, tačiau jos per kelias valandas neužauga,.. kol nepalaistai raumenų augimą skatinančiu gėrimu. Bet tada bitės, paskanavusios anabolinių steroidų prisisunkusių gėlių, pačios tampa gigantiškomis skraidančiomis problemomis…

Ne įmantriais siužetais ar išskirtiniais galvosūkiais Telltale kūriniai žavi, bet subtiliu humoro jausmu. Dar šiandien prisimenu, kaip Semas paspiria Maksą, kai šis maišosi kelyje, ar kaip Strong Bad pertraukia kitų veikėjų šneką. Visgi nieko atitinkamai šmaikštaus neaptikau pirmajame didžiųjų Voliso ir Gromito nuotykių epizode. Ir nereikėtų išsisukinėti teigiant, jog žaidimas skirtas vaikams, — tai kvailiausias pasiteisinimas, kokį man teko girdėti. Pirmiausia tai visai nekeičia fakto, kad humoras ar idėjos lėkšti. Bet ką, kas nuvalkiota, galima štampuoti „vaikams“ ir kišti turintiesiems per mažai patirties tai suvokti. Antra, filmukai toli gražu nebuvo tokie, kuriuos galėtum pavadinti lėkštais.

Galvosūkiai įprasto Telltale stiliaus: veikėjų apgaudinėjimas, žaidimai su žodžiais, susišaudymai pseudorealiu laiku… Viskas labai paprasta ir įveikiama kartą prisėdus. Veikėjai bei jų gyvenamoji aplinka atkurti autentiškai. Personažų modeliai netgi apvilkti tekstūra, imituojančia pirštų atspaudais ir smulkiais įbrėžimais nusėtą plastiliną.

Gromitas dažniausiai protingesnis už savo šeimininką, tačiau nemoka kalbėti, taigi jam praverstų platesnis emocijų spektras. Viskas, ką jam leido kūrėjai, — purtyti galvą. Voliso neįgarsino Peteris Sallis, aktorius, girdėtas filmukuose, bet apskritai įgarsinimas neprastas — nusivilti gali tik prisiekę filmuko gerbėjai.

Kad pamėgtum Fright of the Bumblebees, turi atitikti du kriterijus: būti tikru nuotykių žaidimų bei Voliso ir Gromito filmukų aistruoliu. Gerai pagalvok, ar šis žaidimas Tau.