Paskutiniu metu Ubuntu tapo viena iš populiariausiųjų jei ne pati populiriausia Linux distribucija ir šiandien tiksliai pagal grafika pasirdė jos šeštoji versija skirta tiek namų kompiuteriams tiek serveriams.

Skirtingai negu komercinių programų kurejai „Canonical Ltd.“ neužsiiminėja uždarais vakarėliais su niešbaigtų beta versijų liaupsinimu, o tiksliai pagal numatytą grafiką išleidžia naująją 6.06 versiją. Ši versija turės ir tradicinį Linux patikimumą ir galią kuri reikalinga serveriams, kartu norima pateikti ir sistemą kuri būtų paprasta ir patogi naudoti kiekvienam namų vartotojui.

Reliai išleidžiami keturi Ubuntu variantai kurie nėra „pilnavertis“, „truputį apkarpytas“, „labiau apkarpytas“…, o tokie, kad patenkintų kiek skirtingus
skirtingų vartotojų poreikius. Trumpai apibudinsiu tuos variantus.

Ubuntu – Gnome vartotojo sąsaja.

Xubuntu – Tai kiek lėtesniems kompiuteriams skirta ubuntu versija kuri turi netgi mažesnius reikalavimus nei „Windows XP“.

Kubuntu – KDE vartotojo sąsaja.

Edubuntu – Mokykloms ir svietimo įstaigoms labiau pritaikyta versija.

Kartu yra ir LiveCD ir instalCD versijos kaip jau įprasta. Nauja tai, kad LiveCD be savo iprastų funkcijų turi „Expresso“ instaliacijos programą. Ši programa supaprastina OS instaliacijos procesą ko gero maksimaliai kiek tik įmanoma. Galima dabar jau užtikrintai tvirtinti, kad instaliuoti Ubunutu iš jo LiveCD su „Expresso“ pagalba yra taip pat lengva kaip ir kompiuterinį žaidimą windows sistemoje(net nekalbu apie windows instaliavima kuris palyginus labai sudetingas). Bebėjo „Advanced“ instaliacija kuri reikalinga serveriams arba patyrusiems linux vartotojams turintiems įpatingų poreikių isliko kaip ir ankščiau.

Ubuntu kaip visad visiskai nemokama.

Šaltinis straipsnio, kartu ir vieta kur galite parsisiųsti ar užsisakyti paštu Ubuntu diskus:

http://www.ubuntu.com/Welcome

http://www.ubuntu.com/download