2004-12-08, parašė Killer (iš Games.lt)

Tikriausiai visi gerai atsimenate tokius žaidimus, kaip “Pharaon” ir “Zeus”. Juos sukūrė viena garsiausių pasaulyje “miestų statymų” kūrėjų – “Breakways games”. Tiesa dabar jie pakeitė savo pavadinimą į “Tilted Mill” ir susirado naują leidėją savo naujam kūriniui “Immortal Cities: Children of the Nile”. Žaidimas jau puikuojasi ant parduotuvių prekystalių ir laukia jūsų.

Pradėsiu nuo grafinio varikliuko. O grafika labai skiriasi nuo kituose žaidimuose buvusių. Dabar Egipto miestas yra 3D erdvėje ir tai tikrai pagyvina viso žaidimo veiksmą. Dabar kamerą galima apsukti 360° kampu, pritraukti ją priepat žemės arba pakilti į dangų ir viską stebėti iš labai aukštai. Tiesa galima ir patiem pasižiūrėti į dangų, kūrėjai mums suteikė tokią galimybę, juos už galima tik pasveikinti.

Kūrėjai pasistėngė kurdami žmonių judesių vaizdavimą. Visi skirtingų profesijų ar darbų žmonės turi skirtingus judesius pavyzdžiui, ūkininkas eina į laukus jis kasa žemę po to sėja, pjauna ir surinktą derlių neša namo. Taip visi miesto gyventojai kiekvieną dieną dirba savo darbus. Aš nebereikalo paminėjau, “Kiekvieną dieną”, nes “Tilted Mill” savo kūriniui įdiegė naujovę – naktį. Žinoma dienos ir metai nebus susiją tarpusavyje. Didelio dėmesio neskyriau dienų ir naktų studijavimui, bet atrodo, kad kelios dienos, ir mėnesis praeina.

O dabar išsamiau apie žmones

Pradėsiu nuo aukščiausio ir galingiausio žmogaus Egipte – Faraono. Jis turės savo vardą ir pavardę (bet kada panorėją galėsite pakeisti, kaip ir kiekvieno mieste gyvenančio žmogaus). Žinoma Faraonas turės savo rūmus, kurie pradėjus žaidimą atrodys prastai, bet kylant ekonomikai turint daugiau išteklių “lūšnelė” virs tikrais rūmais su sodais, fontanais ir piešiniais ant sienų. Šį kartą jis nesėdės visą laiką užsidaręs namuose, o vaikščios po miestą, gėrėsis gamta, žiūrės į dirbančius žmones. Aišku jis pėsčiomis tikrai nevaikščios, jį nešios tarnai, specialiai tam paruoštame soste.

Kilmingieji

Jie surinkinės mokesčius, iš to ir gyvens. Kuo daugiau bus maisto, įvairiausių parduotuvių, šventyklų, ligoninių ir kitų gyvenimui reikalingų daiktų bi patogumų, tuo turtingiau gyvens kilmingieji. Kai jų norai bus patenkinti, tikrai pastebėsite, jų namai didės, atsiras sodai, baseinai ir tvoros.

Darbininkų klasė

Ûkininkams ir kitiems darbininkams taip pat reiks tų pačių patogumų, bet jie namų su sodais ir baseinais tikrai neturės (teks pasitenkinti aplinkine gamta ir nilo vandeniu :)). Išties žavi miesto gyventojai jie ir jų namai padaryti tikroviškai, tikrai atitinka to meto Egipto pastatus. Drabužius “Tilted Mill” gyventojams pasiuvo irgi neprasčiau nei pastatė pastatus.

Kunigai ir armija

Kunigai reikalingi nevien tik pašūkalioti ir pasimelsti šventyklose, bet jiems Egipto mieste šį kart teko didesnis vaidmuo. Jie rūpinsis žmonių sveikata, mokyklose mokins vaikus ir dirbs laidotuvių namuose.

Kariuomenė. Vien tik karių neužteks jiems reiks vadovaujančio generolo. Generolas galės vadovauti vienam iš trijų skirtingų būrių: lankininkų, ietininkų ir karių su vežimais.

…kai pritrauki kamerą pamatai jų darbą, visą gyvenimą, kuris verda. Tikrai pajausite jog patys esate ten… tikrai susižavėjau, reikia patiems pamatyti tada ir suprasite apie ką aš čia svaigstu, nes kad ir kiek aš kalbėčiau apie tai tikrai negalėčiau perteikti to jausmo.

Garsai ir muzika

Čia padirbėta ištiesų, žaidime girdisi įvairiausi krebždesiai, pavyzdžiui, žmonės nuo medžių skina vaisius, kasa molį, kala statulas ar kalbasi tarpusavyje. Viskas puikiai girdisi ir yra tikroviškai padaryta. Ir tie žmogučių kalbėjimai nera vepaliojimai, kaip Sims’uose, čia girdime tikrus pašnekesius. Kalbėdami žmonės užsimena apie esamą padėtį mieste (gerai ar blogai gyventi). Tiesa jei žmonės blogai gyvens, tai neišvengsime protestų prie faraono namų (keistas sprendimas, įdomu ar prieš kelis tūkstančius metų kasnors prieštaraudavo faraonui?). O muzika..? apie tai klausimų kilti negali, juk “Tilted Mill” neturi teisės pakeisti istoriją, jie negalėjo į žaidimą “įkišti” šiuolaikinio muzono, taigi tokia ir muzika… Nebloga tikrai nenervina ilgai žaidžiant šį žaidimą, nors melodijų skaičius gana nedidelis.

Siužetas

Žaidimas nepasižymi kažkokiu ypatingu siužetu. Yra kompanijoje, tačiau joje nėra kažkokios ypatingos istorijos. Tai misijos, kuriose reiks įvykdyti nurodytas užduotis. Galėsite pasirinkti ir žaisti paprastą žemėlapį, kuriame nebus nurodyta jokių užduočių. Aišku kūrėjai žaidime paliko editorių, taigi galima sukurti savo žemėlapį ir jį žaisti.

Pabaigai

Produktas tikrai vertas dėmesio tų žmonių, kurie netingi statyti miestus, rūpintis žmonių gerove, jiems šis žaidimas tiesiog būtinas, jie privalo papildyti savo kolekciją dar vienu geru žaidimu. Tiems kuriems reikia, kad viskas būrų greitai paruošiama (kalbu apie resursus), tegu net nesvajoja, atsibos per valandą. Geriau taupykite pinigus kitiems žaidimams.

Žaidimo įvertinimas:

Grafika – 8.5

Garsas – 9.0

Muzika – 8.0

Siužetas – 5.5

Galutinis – 7.8