Visą laiką buvau didelis automobilių fanas. Kažkur prieš du metus susidomėjau raliu. Sekiau kiekvieną Lietuvos automobilių ralio čempionatą etapą. Taip pat nelikdavo nepastebėti WRC ir Rally America etapai. Žinoma, stebėti iš šono ralio automobilius yra įdomu, tačiau visgi norisi pasėdėti vairuotojo kabinoje… Ačiū Dievui, jog yra ralio kompiuterinių žaidimų, tokių kaip Colin Mcrae Rally serija, Richard Burns Rally, DiRT, DiRT 2, kurie leidžia bent lašeliu pajausti tai, ką jaučia lenktynininkai. Šį kartą į mano akiratį pateko „FIA: WRC The Game“.

„FIA: WRC The Game“ mums pasiūlys važiuoti realiais WRC greičio ruožais trylikoje šalių po 6 etapus. Iš pradžių žaidėjamas gali pasiodyti, jog „Blackbean“ padarė klaidą įdėjdama tik 6 greičio ruožus kiekvienai šaliai, tačiau tie žaidėjų nūsivylimai gali greit virsti į padėkas, nes 6 greičio ruožai, pats tas, nes nuo kažkur 4 dopo (greičio ruožo), pradeda lįsti monotonija.Visgi, sumoje gauname 78 greičio ruožus. Vieni jų driekiasi apsnigtais Švedijos keliais, antri Meksikos žvyrkeliais, treti, šlapiu Prancūzijos asfaltu.

„FIA: WRC The Game“ turės 5 lenktynių režimus: „The Road to the WRC“, „WRC Academy“, „Single Player“, „Hot Seat“ ir „Online“.
„The Road to the WRC“ režimas mums pasiūlys pradėti karjerą WRC pasaulyje. Pasirinkę vardą ir pavardę, tautybę (Lietuva yra!) ir tą patį padarę su šturmanu, galėsite pradėti svaiginamą karjerą.

Komanda yra – reikia automobilio. Visi „The Road to the WRC“ režimo automobiliai bus suskirstyti į tris klases: S1600 (iki 1.6l darbinio tūrio automobiliai, su priekiniais varomaisiais ratais), S2000 (2.0 darbinio tūrio automobiliai, su visais varomais ratais), N4 (darbinis tūris neribojamas, automobilai varomi visais ratais). Jums, naujokui, niekas neduos sėsti prie Subaru Impreza. Viską pradėsite S1600 klasėje, nusipirkę Ford Fiesta.

Visas „The Road to the WRC“ pasaulis bus suskirstytas į 10 lygmenų, kurių kiekviename bus po 4-6 skirtingus renginius. Kiekviename renginyje gali būti nuo 1 iki 78 greičio ruožų, todėl bus tikrai ką veikti. Kiekvienas renginys turės įvairiausių užduočių, kurias įvykdžius gausite aukso taurę ir maksimalų kreditų skaičių. Užduotys bus įvairios: aplenk tokį ir tokį vairuotoją, atvažiuok nesudaužęs mašinos ir t.t.

Mane šiame režime šiek tiek nuvylė negalėjimas pirkti WRC automobilių, tokių kaip Ford Focus, Citroen C4, ar Subaru Impreza WRX Sti. Jums bus leidžiama tik pasinaudoti kitų komandų (kurios egzistuoja tikrovėje) automobilį. Visgi tokį kvailoką kūrėjų sumanymą atperka pasididžiavimas matant savo pavardę ant galingo, 300 arklio galių turinčio bolido stiklo.

Kitas režimas, kurį mums pasiūlys „FIA: WRC The Game“, yra „WRC Academy“. Tai mano vienas mano mėgstamiausių režimų. Iš viso bus dvylika užduočių, kuriose bus duota greičio ruožo atkarpa, prieš startą bus paaiškinta kaip elgiasi automobilis toje trasoje, kaip stabdyti ir t.t., tuomet ją reiks kuo greičiau įveikti su WRC automobiliu.

„Single Player“ režime galėsite iš 13 skirtingų ralių važiuoti atskirai greičio ruožą, arba pasirinkti atskirai važiuoti vieną arba kelis ralius. Taip pat šiame režime bus įmanoma važiuoti pilną WRC, PWRC, S2000, JWRC ir netgi B grupės automobilių ralio čempionatą. Jei Jūs nenorite važiuoti jau sukurtais čempionatais, visada galėsite sukurti savo čempionatą, pasirinkdami etapus ir greičio ruožų skaičių. Dar rasite „Time Attack“ skiltį, šiame režime galėsite bandyti pagerinti savo, arba kitų žaidėjų rezultatus greičio ruožuose.

„Hot Seat“ režimas bus beveik identiškas „Single Player“ režimui. Viskas šiame režime bus tas pats, išskyrus tai, jog lenktyniausite prieš savo draugą prie vieno kompiuterio. Viskas vyks taip: jūs pasitinksite kiek žaidėjų lenktyniaus (iš viso daugiausia yra 4), tuomet kiekvienas žaidėjas pasirenka automobilį. Po to, išsirenkate greičio ruožą, ir pirmyn! Kai pirmas žaidėjas pravažiuos greičio ruožą, ateis eilė antrąjam. Antrąjam žaidėjuo važiuojant pro atskaitos taškus bus rodoma kiek sekundžių jis pirmauja/atsilieka nuo prieš tai važiavusio žaidėjo.

Na, o „Online“ režimu kovosite su kitais žaidėjais iš pasaulio trijuose čempionatuose. Vikas bus taip: išsirenkate norimą automobilį, ir vykstate į žaidėjų kurtus čempionatus. Viskas bus kaip tikrame ralyje: jums reikės laukti, kol ateis jūsų eilė lenktyniauti, bei nebus jokio „restart“ mygtuko. Jeigu jums nepatinka kitų žaidėjų raliai – galite susikurti savo, bei pakviesti kitus žaidėjus pasivaržyti.

Grafiškai, „FIA: WRC The Game“ yra gan gražiai nulipdytas. Automobilių salonai yra tokie patys kaip ir realybėje. Taip pat važiuojant iš išorės automobilio vaizdas gražus, sukeliamos dulkės gan tikroviškos. Tačiau grafikos srityje, „FIA: WRC The Game“, turi daugiau minusų, nei pliusų: visi žiūrovai ir medžiai 2D perspektyvose, vanduo atrodo tarsi želė, o jį pravažiavus, nei lašelis neužkrinta ant stiklo.

Garsai šiame ralio žaidime gan tikroviški, šturmanas gan aiškiai skaito stenogramą, automobilių garsai taip pat nenuvylė, kol neišbandžiau S2000 klasės automobilių. Ar tu važiuotum su Fiat ar su Peugeot, vistiek garsas bus toks pat, šioje vietoje aš buvau supykęs.

Oi! Vos nepamiršau, jog „FIA: WRC The Game“ yra žalos modelis. Jūsų bolide viskas bus pažeidžiama nuo ratų iki kompiuterio. Tačiau „Black Bean“ šioje vietoje pasišiukšlino gan smarkiai. Vieną kartą, važiuojant, gan dideliu greičiu, nesuvaldęs automobilio, trenkiausi šturmano puse į medį. Žinoma, jo pusėje įskilo stiklas pradėjo darinėtis durelės. Viskas pas mane buvo tas pats. Dar vienu atveju, trenkiausi automobilio priekiu į medį, žinoma priekis buvo sudaužytas, o galinėje dalyje atsirado smulkių pabraižymų, kurių prieš tai nebuvo. Nežinau, ar tai programavimo klaidos, ar grafikos dizainerių tingėjimas sukurti realesnį žalos modelį, tačiau tokių dalyku ateityje neturėtų būti.

Apibendrinimui, noriu pasakyti tokį dalyką: jei Jūs esate didelis ralio fanas ir negalite gyventi be automobilių bei ,žinoma, nerūpi žaidimo klaidos, drąsiai galiu pasakyti – Jums „FIA: WRC The Game“ gali patikti. Tačiau, jei Jūs esate itin akylas žmogus, ieškote kiekvienos klaidos žaidime, Jums nerekomenduoju žaisti šio žaidimo.