Kaip neseniai rašėme, Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga nusprendė siūlyti įstatymo pataisą, kuria būtų įvestas ne tik žaidimų reitingavimas, bet ir pradėta kontroliuoti vaikų lankymąsi interneto kavinėse.

Kauno miesto savivaldybė jau seniau pranešė apie ketinimus apriboti nepilnamečių lankymąsi interneto kavinėse pamokų ir nakties metu. Dabar savivaldybė, neseniai diskutavusi Taryboje, kurioje buvo ir „Impress“ klubo direktorius Ričiardas Žilaitis, priėme pilną nutarimą, kuriuo norima apriboti vaikų iki 16 metų lankymąsi interneto kavinėse.

Jame teigiama, kad vaikai iki 7 metų išvis neturi teisės vieni, bė tėvų ar suaugusiųjų priežiūros, lankytis interneto kavinėse Kauno mieste.

O vaikai iki 16 metų amžius be tėvų, globėjų ar kitų teisėtų vaiko atstovų priežiūros gali būti kompiuterinių žaidimų salonuose: nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d.- 7-22 val.; o nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. – 7-21 val.

Taip pat jiems lankantis interneto kavinėse darbo dienomis būtina turėtų moksleivio pažymėjimą ir tos ugdymo institucijos, kurioje mokosi, vadovo patvirtintą pažymą apie vaiko mokymosi laiką. Pažymos vaikas gali neturėti atostogu, švenčių ir savaitgalio dienomis.

Taip pat vaikams be tėvų, globėjų ar kitų teisėtų vaiko atstovų priežiūros draudžiama būti kompiuterinių žaidimų salonuose nuo 22 iki 7 val. ir lankytis pamokų metu.

Už šių įstatymų nesilaikymą fiziniai ir juridiniai asmenys yra baudžiami Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

O Games.lt norėtų ne tik sužinoti jūsų nuomonę apie tai žemiau esančiuose komentaruose, bet paprašyti kad sudalyvautumėte apklausoje, kurią rasite kiekvieno puslapio dešiniąjame stulpelyje.