Pasaulio futbolo čempionatas jau eina į pabaigą ir stipriausios pasaulio komandos bando dar sykį išsiaiškinti, kuri gi iš jų yra verta šįkart vadinti save Pasaulio Čempione. Tuo tarpu mes, netyčia radome savo archyve vieną neapžvelgtą žaidimą (na jų ten yra ir daugiau) ir nusprendėme, jog jam dabar proga iškilti į viešumą, neabejotinai, yra pati geriausia. Taip, tai „World Tour Soccer“. Futbolo žaidimas be jokių žymių vardų ar skambių pavadinimų, tačiau savyje turintis visa ko reikia geram futbolui.

Tik pakrovus žaidimą, mus pasitinka net kelios galimybės, kaip mes kuo greičiau galime įsijausti futbolą. Pačiu pirmu numeriu puikuojasi „greitas žaidimas“, kas reiškia, jog mums bus automatiškai pateiktas varžovas, bei išrinktas priešininkas. Antrasis režimas, irgi labai panašus į pirmąjį, kur rungtynės nieko nereiškia, tačiau čia mes turime galimybę ne tik pasirinkti priešininkus, savo komandą, bet ir nuspręsti kuriame stadione vyks mūsų dvikova. Plius, daugybę kitų įvairių parametrų.

Bet visa tai galima pavadinti tik apšilimu, juk norime, kad mūsų žaidžiamos rungtynės turėtų kažkokią tai įtaką? Mūsų pasirinkimui visų žemynų taurės, pasaulio čempionatas ir Europos klubų taurė. Kiekviename iš jų, mūsų laukia būtent tų žemynų komandos, su savo komandomis, kurių sudėtis yra beveik identiška dabartiniame Pasaulio Čempionate dalyvaujančioms komandos. Juk kas nenorėtų pakartoti to vienintelio brazilų įvarčio su kroatai, kuri nuostabiu smūgiu pelnė Kaka? O Europos klubų taurėje mūsų laukia bent kiek stipresnės žemyno komandos, kad ir toks mažai girdėtas Caen klubas.

O už kiekvieną laimėtą čempionatą, mes gausime tam tikrą kiekį taškų, kuriuos galėsime išleisti, norėdami atrakinti kitas komandas. Aišku, kiekviena komanda bus įvertinama skirtingu taškų skaičiumi, priklausomai nuo jos pajėgumų. O jis yra matuojamas dar pagal kitus taškus. Tai yra, visi žaidėjai turi dar savo asmeninį įvertinimą, kuo geresni žaidėjai yra komandoje, tuo aukštesnis jos balas ir tuo daugiau mes mokame, norėdami ją atrakinti.

Dar įdomesnis yra „Iššūkio“ režimas, kuris iššoka iš įprasto futbolo rėmų na bent jau tiek, kiek tai yra įmanoma, neiššokant iš pačio futbolo. Tai įprastos rungtynės, kur jūsų varžovas jau yra išrinktas, tačiau jums reikia ne laimėti rungtynes, o surinkti tam tikrą taškų kiekį, už kurį ir bus dalijami medaliai. O taškus gauti galėsite labai įvairiai. Už taiklų perdavimą gausite nuo 5 iki 40 taškų, priklausomai nuo to, kurioje aikštės vietoje jį atliksite. Žinoma, prie varžovų vartų tai atlikti bus daug sunkiau. Už įvartį gausite didžiausia taškų skaičių – 300, todėl verta stengtis. Labai dažnai, norėdami gauti aukso medalį, turėsite pelnytį net ne porą įvarčių, o gerokai daugiau. Kad jums būtų sunkiau, už kiekvieną klaidą, praleistą įvartį, gautą kortelę tiek pat taškų nusiims nuo jūsų sąskaitos.

Apskritai, „World Tour Soccer“ siūlo tikrai pakankamai daug režimų, kurie visi kartu pasirengę jums praskaidrinti nuotaiką bet kokiu oru. Tai yra svarbiausia, nes savo „PSP“ kuo puikiausiai galite pasiimti į kaimą, sodybą ar toli į užsienį. Kitas labai aktualus dalykas – valdymas. Jį stengiausi vertinti itin preciziškai, nes reikiamu momentu nesugraibiojus tam tikrų mygtukų, gali grėsti žiaurūs padariniai.

Jau pati „PSP“ konsolė yra didelis „PS2“ valdymo pultas, su per klaida per vidurį atsidūrusiu ekranu. Vien todėl, daugelis valdymo klausimų išsisprendžia savaime. Daugiausia krūvio teks analoginiai svirtelei ir dešinėje esantiems mygtukams, kuriuose yra patys svarbiausi: pasas ir smūgis. Iš dalies galima išgyventi tik su jais dviems (neįtikėtina), nes smūgio mygtukas gynybos atveju atstoja blokavimą. Dar pridėjus keletą papildomu, kaip tolimas pasas, greitas bėgimas ir kitus mygtukus, mes gauname beveik viską, ką mums reikia išmokti atmintinai, na bent jau tam, kad nereiktų puolant vartų dar bandyti aškintis kuris gi yra tas pergalingasis.

O pats valdymo procesas yra tikrai labai lengvas ir intuotyviai išmokstamas, ko pasekoje bent kiek su futbolu pažįstami žmonės jau po pirmų 5 minučių jausis tikrai profesionalais. Žinoma, tobulėjimui ribų nėra, todėl laikui bėgant atrasite ir kitus įdomius mygtukus, kaip kad griuvimo simuliavimas ir panašiai. Beje, pastaruoju kelis kartus besinaudojant teko gauti geltoną kortelę, bet geriau pasipraktikavus, vėliau jau net itin įgūdusi akis nepastebės: čia suvaidintas ar tikras griuvimas. O tokie dalykai itin pavojingi baudos aikštelėje.

Apie grafiką, manau, daug kalbėti neverta. Ji puiki. Kaip delniniam žaidimų kompiuteriui, net sakyčiau per gera. Tik labai gadina bendrą vaizdą gan šiurkščios klaidos. Pavyzdžiui, spiriant į jūsų vartus (deja, tokį atvejį man teko matyti tik prie savo vartų) vartininkas anksčiau laiko reaguoja į įvykius. Priešininkui spiriant į jūsų vartus, kamuolys dar nėra nuriedėjęs nė pusės kelio, o vartininkas jau kelia rankas, kas reiškia jog kamuolys jau turėtų praeiti pro jūsų vartus. Kelis kartus teko baisiai nusigąsti dėl tokių jo „šposų“, jau net bandžiau įkrėsti jam už vartų nesaugojimą (na pakeisti), o pasirodo, čia tik grafikos klaida.

Meniu esančios dainos, kurios skamba jums sprendžiant tolesnius savo veiksmus, yra puikios. Vieną net sugebėjau taip pamėgti, jog jungvau žaidimą tik jos ir pasiklausyti. Tuo tarpu pačiame žaidime esantys komentatorių balsai tikrai tuštoki. Jiems trūksta emocijų ir daugiau žodžių. Nežinau, aš bežaisdamas „World Tour Soccer“ pasigedau gerųjų komentatorių iš LRT. Vis dėl to iki jų perliukų, nė vienas užsienio komentatorius dar nesugebėjo subręsti. Oskaro vertų pasisakymų laabi trūksta: „Aš atsimenu, kaip baltarusiai ledo ritulį žaidė su švedais. Ir jie šypsojosi. Ir jie laimėjo prieš švedus. Trinidadas irgi šypsosi. Aišku jie dar nelaimėjo“; „Na, Beckhamas tokia žvaigždė, kad kartais jam aikštėje kovoti gal ir nereikėtu…“; „ai!! oj!! į veidą su ranka!!! o taip!!! kaip jum patinka?“; „panašu, kad gali pradėti tiksėti laikrodis“. Tokie ir daugybę kitų komentarų šiame žaidime ir aš neabejotinai jam suteikčiau 10 balų.

„World Tour Soccer“ – skirtas bet kuriam, kuris bent kiek domisi futbolu. Žaidimas neįnoringas ir paprastas, todėl pradėti jį nereikės jokių žinių. Jį galima rekomenduoti tiek futbolo fanui, tiek bent truputi juo besidominčiam. O Pasaulio Futbolo Čempionatui įgaunant antrą įkarštį, juk kiekvienam bus malonu išbandyti savo jėgas jei ne tikroje aikštelėje, tai bent jau virtualiame pasaulyje. Beje, visai neseniai pasirodė ir antroji dalis, apie kurią šįkart stengsimės parašyti kaip galima greičiau.

P.S. Aš jau išsirinkau savo pasaulio čempionus. Jais tapo italai, kurių treniravimo naštą nešė Blacknemo.