„Microsoft“ šiandien paskelbė, kad Kinijoje jau kitą savaitę pagaliau pasirodys Xbox One konsolė, kurios išleidimas šioje rinkoje šiandien paskutinę minutę buvo atidėtas. Naujoji data – rugsėjo 29-oji.

Pirmieji dešimt žaidimų, kurie praėjo ganėtinai griežtą Kinijos Liaudies Respublikos cenzūrą yra šie: „Forza Motorsport 5“, „Kinect Sports Rivals“, „Powerstar Golf“, „Zoo Tycoon“, „Max: The Curse of Brotherhood“, „Dance Central Spotlight“, „Neverwinter Online“, „Rayman Legends“, „Trials Fusion“ bei pačių kinų kurtas žaidimas „Naughty Kitties“.

„Xbox“ padalinio Kinijoje vadovas Enwei Xie teigia labai besidžiaugiantis rezultatais, kurie buvo pasiekti tik didelių pastangų ir bendradarbiavimo tarp kompanijos ir vietinės valdžios dėka.

Svarbu yra tai, jog Xbox One yra pirmoji konsolė, kuri pasirodo Kinijoje po 14 metų pertraukos. Visos prieš tai buvusios konsolės buvo uždraustos tos pačios Kinijos valdžios. Draudimas buvo sušvelnintas šių metų pradžioje, tačiau joks žaidimas negalės būti parduodamas be valdžios organų sutikimo. Taip pat jie reguliuos, nuo kokio amžiaus tam tikri produktai gali būti skirti.

Nepaslaptis, jog Xbox One išleidimas yra daugiau „Microsoft“ bei namų pramogas plėtojančios kompanijos „BesTV New Media Co“ nuopelnas. Prie to kartu prisidėjo ir Šanchajaus laisvosios ekonomikos zonos plėtimasis. Abi kompanijos suformavo „E-Home Entertainment“ įmonę, kuri ir sugebėjo legaliai išleisti naująją konsolę.

Tuo tarpu „Sony“ irgi turi planų išleisti PlayStation 4 Kinijoje. Kita vertus, kol kas nėra jokių žinių, kuomet ir ši kompanija sugebės gauti vietinės valdžios palankumą.