Gandai pasitvirtino – kompanija „Microsoft“ ruošiasi pristatyti du naujus konsolės „Xbox One“ modelius, paskelbė ji savo „E3″ spaudos konferencijos metu.

Kaip skelbė gandai, „Xbox One S“ bus 40 % mažesnė originaliosios konsolės versija, galinti atkurti 4K rezoliucijos vaizdo įrašus, palaikanti aukštą dinaminį diapazoną, komplektuojama su atnaujinto dizaino patobulintu pulteliu ir tinkama laikyti vertikaliai.

„Microsoft“ informuoja, kad „Xbox One S“ bus pardavinėjama su 500 GB, 1 TB ir 2 TB kietaisiais diskais, ir atitinkamai kainuos nuo 299 iki 399 JAV dolerių. 2 TB kietojo „Xbox One S“ pasirodys rugpjūtį, o 1 TB ir 500 GB – kažkada vėliau.

Kompanija taip pat atskleidė, kad „Xbox One S“ maitinimo blokas bus nebe išorėje, o integruotas viduje. Šioje konsolės versijoje jau nebebus lizdo prijungti „Kinect“ – jutiklis galės būti prijungtas tik per specialų USB adapterį. Tiesa, „Xbox One S“ perėmė vieną iš jo savybių – galimybę perduoti signalus į kitus įrenginius infraraudonaisiais spinduliais (IR). Kitaip nei senoji, naujoji standartinės konsolės versija gebės nuskaityti UHD „Blu Ray“ diskus, kuriems reikalingi naujos kartos „Blu Ray“ grotuvai.

Pasitvirtino gandai ir apie kompanijos ruošiamą galingesnę „Xbox One“ konsolę, kodiniu pavadinimu „Scorpio“. Ji pasirodys 2017 m. pabaigoje ir, pasižymėdama daugiau ne keturis kartus didesne grafikos procesoriaus skaičiuojamąja galia (6 TFLOPS vietoje 1,34 TFLOPS), bus pritaikyta 4K raiškos bei virtualiosios realybės žaidimams. Papildomos galios suteiks ne tik, kaip spėjama, naujas „Polaris“ architektūros 14 nm grafikos procesorius, bet ir keleriopai didesnio pralaidumo (320 GB/s vietoje 68,3 GB/s) operatyvioji atmintis.

Vertinant pagal skaičiuojamąją galią, skirtumas tarp „Xbox One“ ir „Xbox One Scorpio“ grafikos procesorių bus panašus į egzistuojantį tarp „Xbox One“ ir „Xbox 360″ (0,24 TFLOPS).

„Microsoft“ teigia, kad „Xbox One Scorpio“ bus suderinama tiek su praeities, tiek su ateities žaidimais.

Dar daugiau naujienų iš E3 2016!