„Microsoft“ planuoja pristatyti du naujus konsolės „Xbox One“ modelius, kurių vienas bus mažesnė dabartinio versija su 2 TB kietuoju disku ir pasirodys šių metų pabaigoje, o kitas prekybą pasieks kitais metais ir turės galingesnį grafikos procesorių, pritaikytą virtualios realybės akiniams „Oculus Rift“, remdamasis anoniminiais šaltiniais informuoja „Kotaku“.

„Kotaku“ šaltinių teigimu, mažesnis „Xbox One“ bus oficialiai pristatytas birželį vyksiančios „E3″ parodos metu. Anot jų, galingesnis „Xbox One“, kodiniu pavadinimu „Scorpio“, bus anonsuotas kažkada vėliau, nes dar nėra apsispręsta dėl galutinių jo techninių specifikacijų, nors „Microsoft“ ir pristatė jį tretiesiems leidėjams. Tvirtinama, jog kompanija ketina laikytis šios strategijos ir ateityje, išleisdama po naują konsolę ar jos versiją dažniau negu anksčiau, tačiau išlaikydama atgalinį ir priekinį suderinamumą tarp joms skirtų žaidimų.

Pasak vieno iš „Kotaku“ šaltinių, „Microsoft“ aktyviai juda link „Xbox“ ir „Windows“ sujungimo ir sieks, kad ateityje visi išskirtiniai kompanijos žaidimai pasirodytų abiems platformoms, įskaitant ir tokias frančizes kaip „Halo“ – „Forza Motorsport“ jau tapo viena iš jų.