Mikroschemų gamintoja „AMD“, bet kita ko gaminanti visų trijų dabartinės kartos konsolių centrinius bei grafikos procesorius, paviešino paskutinio praėjusių metų ketvirčio ir apibendrintus visų praėjusių metų finansinius rezultatus. Tarp jų buvo ir informacijos, liečiančios „Xbox One“ bei „PlayStation 4″ konsolių pardavimus.

Praėjusiais metais „AMD“ pardavė rekordiškai daug pusiau modifikuotų mikroschemų, įskaitant ir naudojamas dabartinės kartos „Sony“ ir „Microsoft“ konsolėse. Šių konsolių, kompanijos skaičiavimu, prekybininkams jau išplatinta daugiau negu 50 mln. vienetų. Tai sutampa su oficialiais ir neoficialiais duomenimis, pagal kuriuos „PlayStation 4″ ir „Xbox One“ pardavimai pirkėjams atitinkamai siekia 35,9 ir 18 mln. vienetų.

„AMD“ mano, jog šiemet „Xbox One“ ir „PlayStation 4″ pardavimai bus didesni negu pernai. 2015-aisiais jie buvo didesni negu 2014-aisiais. Kompanija tvirtina, kad abiejų konsolių parduota apytikriai 20 mln. vnt. daugiau negu buvo jų pirmtakių „Xbox 360″ ir „PlayStation 3″ per tą patį laikotarpį.

„AMD“ įsitikinusi, jog sumažinus „PlayStation 4″ ir „Xbox One“ bazinių modelių kainas iki mažiau negu 300 dolerių pavyktų dar labiau paspartinti pardavimus.

Kompanija dar kartą patvirtino antroje šių metų pusėje prasidėsiantį didelio masto pusiau modifikuotų mikroschemų tiekimą neįvardintam klientui. Spekuliuojama, kad šios mikroschemos bus skirtos naujos kartos „Nintendo“ konsolei kodiniu pavadinimu „NX“.