Didžiausioje žaidimų ir jiems skirtos įrangos parodoje E3 2011 pristatomų naujienų tikrai netrūko. Nepaisant tokios didelės pristatymų gausos, viena svarbiausių neabejotinai yra naujoji Nintendo Wii U žaidimų konsolė. Jau parodos metu matėme jog naujasis Nintendo produktas pasižymės išskirtinėmis valdymo galimybėmis. Na o perskaitę šį straipsnį sužinosite daugiau ir apie konsolės technines savybes.

Nintendo su centrinių procesorių gamintoja IBM bendrauja dar nuo 1999-ųjų metų. Šio gamintojo produkcija puikuojasi GameCube ir Wii konsolėse, ji taip pat neaplenks ir naujosios Wii U. Joje puikuosis keturių branduolių IBM Power procesorius. Vienų šaltinių žiniomis jis bus gaminamas pagal 45nm technologija, na o kiti teigia, jog bus pasirinkta kur kas efektyvesnis 32 technologinis procesas, vis dėl to labiau tikėtinas pirmasis variantas.

Vaizdo plokštės kūrimas bus patikėtas AMD kompanijai. Ji naudos RV700 architektūrą kuri buvo sutinkama senosiose Radeon HD 4000 serijos vaizdo plokštėse. Spėjama jog plokštėje esantis RV770 branduolys pasieks 750 – 825 MHz dažnį. Tiesa, jei įprastos Radeon HD 4800 serijos plokštės naudojo 55nm architektūra, tai šioje konsolėje esančio posistemio gamyboje jau bus naudojamas žymiai efektyviau energiją panaudojantis 32nm technologinis procesas. Vaizdo plokštėje rasime 1GB talpos grafinę atmintį.

Žaidimai, skirti Wii U konsolei bus įrašyti į naujo tipo diskus. Jų talpa sieks net 25 GB. Konsolė taip pat skaitys senesnių konsolių GameCube ir Wii diskus bei leis žaisti joms pritaikytus diskus. Deja, ši konsolė nėra duomenų kaupimui tinkamas įrenginys. Joje rasime tik 8 GB talpos Flash tipo atmintį. Jeigu Jums reikia daugiau vietos galite prisijungti USB atmintuką, atmintis kortelę ar išorinį kietąjį diską. Konsolės priekyje yra dvi USB 2.0 jungtys, tiek pat identiškų jungčių rasime ir jos gale.

Apie konsolės valdymo galimybes turbūt jau gerai žinote. pultelio didžiąją dalį užima 6,2 colio skersmens jutiminis ekranas. Pulte yra įmontuotas didelio tikslumo akselorometras, tad kai kurie žaidimai bus valdomi judesių pagalba. Bevieliame pulte esantį ekraną galime naudoti ne tik kaip pagalbinį valdymo įrankį, bet ir kaip pagrindinį ekraną. Visa tai žaidimų valdymą turėtų pagyvinti ir paversti įdomiu ir realistišku. Nintendo Wii U konsolės pulto priekinėje pusėje yra kamera, kurios dėka galėsime internetu bendrauti su draugais.

Ypač daug tikimasi iš žaidimo tinkle. Pasak dabartinių duomenų Nintendo ruošią ypatingai lanksčią žaidimo internetu sistemą, tai žaidimą su draugais turėtų padaryti labai įdomiu. Deja, konkrečios žaidimo tinkle įpatybės dar nėra atskleidžiamos, tačiau tikėkimės geriausio. Teigiama jog galėsime daryti draugų sąrašus, matyti kas iš mūsų draugų šiuo metu žaidžia tinkle, tad viskas panašėja į socialinę bendruomenę. Internete taip pat bus statusų sistema – labiau patyręs žaidėjas turės geresnį statusą.

Nintendo atskleidė jog ši konsolė į parduotuves iškeliaus 2012 metais, tiesa, konkretesnio laiko dar nenurodė. Informacinių tecchnologijų rinkos analitikai prognozuoja, kad išleidimo metu šis žaidimų kompiuteris kainuos 400 – 450 JAV dolerių, o tai yra visai nebloga kaina naujos kartos produktui. Be abejo, Nintendo į Wii U konsolę deda milžiniškas viltis. Ji taps Wii žaidimų kompiuterio, kuris yra geriausiai parduodama šios karos konsolė įpėdiniu.