„Microsoft“ galų gale pristatė naująją savo operacinės sistemos mobiliesiems įrenginiams versiją „Windows Mobile 6.5“. Pristatymas įvyko „World Mobile Congress“ renginyje, kurio išvakarėse internete jau buvo pasirodę kelios naujosios OS ekrano nuotraukos.

Sulig nauja versija daugiausiai naujovių žadama vartotojo sąsajoje – ji turėtų būti gerokai patrauklesnė ir grakštesnė. Net ir lietimui jautrus OS interfeisas labiau priderintas valdymui ne specialia lazdele, o tiesiog pirštu. Be to, visus svarbius dalykėlius – naujas el. pašto žinutes, praleistus skambučius ir susitikimus – vartotojai mato vieningoje „Dashboard“ sąsajoje.

Įrenginius su „Windows Mobile 6.5“ operacine „World Mobile Congress“ metu jau demonstruoja HTC ir LG.

Naujos OS savybės yra „My Phone“ ir „Windows Marketplace for Mobile“. Pirmoji funkcija sinchronizuoja SMS žinutes, nuotraukas, vaizdo įrašus ir kontaktus su internetine paskyra. Taigi, juos galima tinkle saugoti ir prireikus pasiekti iš bet kurio interneto ryšiu aprūpinto kompiuterio ar įrenginio su „Windows Mobile“. Tuo tarpu „Marketplace“ yra tiesiog integruotas internetinės programų parduotuvės klientas.

„Telefonai su „Windows Mobile“ optimaliai derina interneto, kompiuterio ir telefono funkcionalumą viename įrenginyje. Drauge su partneriais esame pasirengę pristatyti rinkai naują telefonų su „Windows“ kartą, kuri panaikins informacijos barjerus tarp žmonių, modernių programų dėka pakeis mobilių įrenginių vaidmenį namuose bei darbe“, – sakė „Microsoft“ vadovas Steve Ballmer.

Taigi, džinas išlindo iš butelio. Nors iš tiesų jį dar likus pusdieniui iki „Microsoft“ spaudos konferencijos išleido HTC vadovas, savo kompanijos renginyje atvirai pranešęs, kada bus pristatoma naujoji OS – „šiandien po pietų“.