Prieš 20 metų, rugpjūčio 24-ą dieną, buvo išleista operacinė sistema, pristačiusi magišką „Start“ mygtuką, kuris iš paprastų vartotojų kompiuterių ir dabar niekur nedingsta. Nepaisant šiek tiek pasikeitusios šio virtualaus mygtuko išvaizdos.

Žinoma, tai ne vienintelė svarbi naujiena! Pagaliau paprasti mirtingieji galėjo pasivadinti savo failus nebe vien daugiausia 8 simbolių vardais (be trijų simbolių galinčios naudoti failo galūnes), o net iki 255! Ko iš esmės pakako daugumai vartotojų ir tas liko daugiau ar mažiau nepakitę iki šių dienų.

Ši, tuomet nauja operacinė sistema, tapo pirmąja savo šeimoje, kuri pagaliau buvo pristatoma kaip tinkama žaidėjams. Žaidimų kūrėjams, kad lengviau būtų galima kurti žaidimus buvo siūloma naudotis pirmosiomis „DirectX“ bibliotekų versijomis…

Taip sunku patikėti, bet jau praėjo net 20 metų nuo to laiko kai buvo išleista „Windows 95“ operacinė sistema!

Pamirštant gerus dalykus reiktų pasakyti, kad nors ši operacinė sistema ir nepristatė pasauliui tokios galimybės kaip mėlynas mirties ekranas (angl. Blue Screen of Death), bet jį gana gerai išpopuliarino. Net ir dabar, „Windows“ operacinei sistemai nebelūžtant taip dažnai kaip tuomet dar yra nemažai kitų operacinių sistemų naudotojų, besišaipančių iš šios savybės (kas šiek tiek keista, nes kiekviena operacinė sistema turi panašius ekranus).

Taip, tuometiniai „Windows“ lūžinėjo labai. Dažnai kelis kartus per dieną. Ir dėl keisčiausių priežasčių. Pavyzdžiui, pritrūkdavo atminties programai, nes kažkodėl kita programa buvo prieš tai rezervavusi visą kompiuterio atmintį. Bet nepaisant to, „Windows 95“ tapo produktu labai greitai pavertusį Billą Geitsą turtingiausiu žmogumi pasaulyje, bei papildžiusi labai kitų „Microsoft“ darbuotojų pinigines (dauguma tuometinių darbuotojų turėjo akcijų, kurių vertė labai greitai augo). Anot kai kurių legendų kompanijos darbuotojai naudojo net specialias programelės, kurios realiu laiku jų kompiuteriuose skaičiuodavo kaip jie greitai artėja milijonierių ar milijardierių link.