Vakar, gruodžio 14 dieną, verslo centro „Green hall“ patalpose pirmą kartą Lietuvoje trys mobiliųjų telefonų gamintojai nusprendė (trumpam) pamiršti skirtumus ir drauge pasirodyti bendrame renginyje. Samsung, LG ir HTC mobiliųjų telefonų kūrėjai pristatė savo išmaniuosius telefonus su operacine sistema „Windows Phone 7“:

[li]LG Optimus 7[/li]
[li]Samsung Omnia 7[/li]
[li]HTC: 7Trophy, 7Mozart, HD7, 7 Pro ir Surounding (šis telefonas buvo tik paminėtas prezentacijoje, nes jį gamins Amerikos rinkai.) [/li]

Taigi, renginys prasidėjo pristatant „Windows Phone 7“ (toliau tiesiog „wp“) operacinę sistemą, todėl trumpai apie ją ir papasakosiu. Turbūt geriausias „Microsoft“ žingsnis – iškelti reikalavimai telefonui. Norint, kad „wp“ veiktų be priekaištų, reikalingas 1ghz procesorius ir ~256mb RAM. Į telefonus neturinčius tokių duomenų ši operacinė sistema nebus diegiama. Trumpai pareiškiant savo nuomonė, man asmeniškai labiau patiko 6.5 „Windows Mobile“ operacinė, nes naujoji yra grįsta „hub“ (lietuviško vertimo nėra) sistema ant pagrindinio ekrano ir jie nėra tokie išvaizdžiai patrauklūs akiai. Tiesiog paprasti kvadratėliai sudėlioti norima tvarka. Pats „MENU“ ganėtinai nuobodus, susidaro vaizdas, kad grįžtama prie senojo tipo, kai viskas būdavo išdėliota stulpeliu žemyn. Stengtasi vengti „lindimo į gylį“ sistemos, pvz : Menu>settings>networks>operators. Viskas tvarkoma slenkant ekraną į šoną, kaip, kad pas android operacinę sistemą pagrindiniame lange. Viso to privalumas – paprastumas bei lengvumas. Pagrindinė parduotuvė „Windows Live“ Lietuvoje kol kas neveikia, operacinė nepalaiko multi-tasking , nėra copy/paste funkcijos, bet visa tai žadama ištaisyti su nauju „Service Pack 1“ atnaujinimu. Kita svarbi dalis – žaidimai. 3D palaikymas leis mėgautis aukštos kokybės trimačiu vaizdu, efektais bei garsais. Nenustebčiau jei apsigautumėt pagalvoję, jog ten koks naujas PSP. Taipogi „wp“ turi naują įdomią funkciją – cloud service. Tai kažkas panašaus į duomenų bazę, kad galėtumėme viskuo naudotis vienoje vietoje: tiek televizoriais, kompiuteriais ar kitais telefonais. Microsoft atstovai apie tai daug nepasakojo, turbūt todėl, nes ši funkcija nėra pilnai išbaigta.

Dabar apie pačius telefonus:

LG: Manau tai buvo vienas iš maženę kainą turinčių telefonų, nes pats korpusas neatrodė kokybiškas. Pačiom funkcijom kažkiek lenkia kitus gaminius. Fokusuoja kamerą prisilietus prie norimo objekto displėjuje. 5 foto panoraminiai paveiksliukai 3.8 colių ekrane. Filmuoja HD kokybe kaip atstovai teigia. Taip pat turi programą, kuri naudodama GPS skanuoja aplinką 5 kilometrų atstumu, suranda tau norimas lankytinas vietas (kavines, barus, hotelius ir t.t.) ir parodo jas nuotraukų pavidalu, pridedant reikalingą susisiekimo informaciją. Ši funkcija labiau aktualesnė užsienio šalyse

Samsung : Kokybė tikrai gera, smagiai jaučiasi rankoje. Turi 4.0 colių „Super AMOled“ ekraną ir kaip kūrėjai teigia, jog šio ekrano pranašumas : 15% mažiau atspindžio, 20% mažiau energijos sunaudojimo bei plonesnis ir lengvesnis ekranas. Turi keletą asmeninių savybių kaip „e-books hub, now hub“.

HTC : Šie telefonai pagal kiekvieno poreikius. 7Trophy skirtas žaidimams, nelabai turintis kažkokių naujovių, tik malonus rankose. 7Mozard skirtas melomanams. Jo korpusas sukurtas iš aliuminio, todėl yra ganėtinai lengvas. Nieko išsiskiriančio irgi neturi, tik geras garsiakalbis kokybiškai muzikai. 7Pro labiau verslo reikalams, nes turi pilną „qwery“ klaviatūrą, kuri yra labai patogi. Jos naujovė „FN“ mygtukas (kaip žinote tokią turi nešiojami kompiuteriai), bet kokia jo funkcija nežinau, o pats slankiojimo mechanizmas atrodo nepatikimas. HD7 turi 4.3 colio ekraną, o tai ženklas, kad telefonas skirtas filmų mėgėjams. Specialus stovas leis telefoną patogiai pasistatyti ant stalo.

Apibendrinant visus telefonus, galima pasakyti tik tiek, jog naudojant tokias funkcijas kaip „gmail“, orų prognozes, „wireless“, „bluetooth“, internetą ar GPS, telefoną turėsite krauti kelis kartus per dieną.