TL:DR versija


 
Neseniai parsisiunčiau “Nokia 3310 (2017)” kloną „Vkworld Z3310” , o tai yra telefonas kainuojantis kelis kartus mažiau nei originalusis modelis iš „Nokia“. Priklausomai nuo parduotuvės iš kurios jūs perkate jo kaina svyruoja nuo dešimties iki dvidešimties eurų. Kai originalas tuo metu lietuviškuose parduotuvėse „vaikšto“ po 50-70 kai kur ir brangiau. Tad kylą klausimas ar tai tik žaisliukas pasigyrimui barzdotiems hipsteriams, kurie nori grįžti į 2005-ius ar realiame gyvenime naudingas daiktas?

Komplektacija

Telefonas ateina mažoje dėžutėje su krovikliu ir keliais garantiniais lapukais, už tokią telefono kainą daugiau tikėtis nereikia.

Pats telefonas yra labai lengvas, kadangi sveria viso labo tik 102g ir puikiai telpa rankoje palyginus su šiuolaikiniais telefonais tokiais kaip mano naudojamas 5.5 colių „Asus Zenfone“. Surinkimo kokybė atrodo nebloga ir jeigu tikėsime gamintojo reklama su juo galima daužyti graikiškus riešutus. 


Jį atidarius mes rasime du lizdus sim kortėlėms ir vieną atminties kortelei. Reikia paminėti, kad norint įrašyti muzika į telefoną būtina turėti atminties kortelę, nes šis telefonas kitaip nei reklamuojama gamintojų neturi vidinės atminties. Aš pats į Z3310 įdėjau 64 GB “Mixza Shark” atminties kortelę kuri kainuoja šiek tiek daugiau nei jis pats. Pradžioje gali tekti toks malonumas, kad telefonas kortelės nepažins ir teks ją formatuoti.


Atidarę telefoną taip pat pamatysite, gana didelį garsiakalbį, kuris mane nustebino atvirai kalbant. Jo skleidžiamas garsas yra išties galingas, tad jeigu kas paskambins kai keliausite namo  ar vykdysite realaus gyvenimo sėlinimo misija visi aplinkui išgirs. Kitas dalykas kurį galiu pasakyti, kad garsas neblogai iškraipomas leidžiant ant maksimalaus garso. Telefono viduje yra ir keičiama 1410mAh baterija, kuri pasak gamintojų budėjimo režimo turėtų laikyti bent dvi savaites. Norint pirma karta paleisti Z3310 reikia nuo baterijos kontaktų nuimti lipduką. USB Kroviklis atėjęs su telefonu jį pakrauna per maždaug 2h, Z3310 tinka ir bet kuris išmanaus telefono kroviklis. Apie procesorių ir kitus dalykus nekalbėsiu, nes tiesiog tam nėra tikslo, kalbant ne apie išmanujį.

Išorė

Vienintelis skirtumas dėl kurio vizualiai galima atpažinti, kad „Z3310“ gamino ne „Nokia“ yra užrašas priekyje ir gale „Vkworld“. Priekyje matome 2,4 colių „TN“ panelės ekraną, su tokiais matymo kampais, kurie buvo įprasti telefonuose išleistose 2005-6 metais.

Toliau mes standartinę klaviatūrą, su skambinimo ir atmetimo mygtukais, vidurinį galima suprogramuoti pagal save jis iš viso gali atlikti keturias funkcijas. Klaviatūra apšviesta, tad matysite ką spaudžiate  vėlai vakare. Telefono apačioje mes matome 3.5mm ausinių ir įkrovos lizdus, ten yra ir maža mikrofono skylutė, o į mikrofoną reikia kalbėti šiek tiek garsiau jeigu norite, kad jus kas išgirstu.

Kalbant apie pramogas ir programas

Z3310 turi 2MP kamera su kuria galima filmuoti ir fotografuoti, tačiau kokybė labai prasta šių dienų standartais, nebent jūs naudojate savo vaizdo įrašus ir nuotraukas retro grupėse, todėl mano subjektyvią nuomonę geriau būtų buvę, jeigu kinai būtų visai pašaline kamerą ir taip būtų padarę dar pigesnį.

Pramogų skiltyje yra audio ir video grotuvai, kalbant apie pastarąjį jis nepaleidžia mp4 vaizdo įrašų (tiesa atkuria jų garsą), tad lieka senuose telefonuose buvęs 3GP formatas, kuris labai nedžiugins savo vaizdo ir audio kokybę. Bet yra kitų prietaisų, kurie tą darbą atlieką geriau. Judant prie audio, mp3 muzika yra neturi jokių didesnių problemų be ankščiau minėto iškraipymo leidžiant maksimaliu garsu. Tad šį telefoną aš asmeniškai naudočiau, kaip MP3 grotuvą, į kurį su atminties kortelę, kurią įdėjau galima įmesti tiek dainų, kad užleidus shuffle režimu visą kolekcija perklausysite per mažiausias kelias savaitęs.

Į Z3310 yra įdėtas ir visiems žinomas „sneikas“, deja tai yra prasčiausią mano bandyta „sneiko“ versija, video formate galbūt tai nesimato, bet praktikoje jaučiasi klavišo atsako vėlavimas (angl. Input Lag) ir pats žaidimas nelabai sklandus.

Opera mini nėra naršyklė, ji atidaro puslapį, kuris nukelia į jos parsisiuntimo tinklapį. Facebook nėra programėlė, ji tik nukelia į mobilųjį „Facebook“ puslapį. Kitas dalykas yra tai, kad negalima įrašyti java programėlių ir žaidimų, taip nebus galima kokybiškai užmušti laiko prie šio telefono. Norint persikelti muzikos į telefoną ar nuotraukų galima naudotis, šiek tiek pasenusia bet dar iki šiol naudojama Bluetooth 2.0 technologija, tiems kas nežino dauguma telefonų dabar naudoja 4.0, kurios greitis nuo minėtos skiriasi, kaip diena ir naktis. Bet labai mažų failų perkėlimui bus pats tas.

Bet nenoriu visiškai sukalti telefono į vienus vartus, nes jis turi ir keletą pliusų.

Pliusas yra tai, kad FM radijo galima klausytis be ausinių, minusas yra tai, kad to negalėsite to daryti, kol telefonas kraunasi ir kartais reikia būti vienoje vietoje, kad nesigirdėtų trikdžių. Didelis pliusas yra telefone esantis šviestuvas, kuris turiu pripažinti yra išties galingas su juo naktį galėsite drąsiai tyrinėti apleistus pastatus ar po antklode skaityti japoniškus komiksus. Jis bent man asmeniškai yra naudingas įrankis, valant kompiuterio vidų. Taip pat kadangi tai yra telefonas jis gali būti naudingas kaip atsarginis prietaisas skambučiams ir žinutėms

Išvados 

Z3310 kaip telefonas už 10-20 eurų mane nustebino savo gebėjimais, jis bus naudingas tiems kam reikia ilgai gyvuojančio telefono su dviem sim kortelėmis ir susiruošė į kelionę kuri truks bent dvi savaitęs. Tai paprastas telefonas skirtas žmonėms, kuriems reikia keturių paprastų dalykų skambinimo, sms, muzikos ir šviestuvo.