Praėjo vos kelios savaitės nuo Xbox 360 pasirodymo Europoje, o jau grupė hakerių iš Danijos paskelbė pradėjusi aktyvius darbus su naująja Microsoft konsole.

Team PI Coder pasivadinusi komanda bando „iškrėsti“ naujųjų, konsolių pritaikytų, diskų turinį, tam kad galėtų jį ištyrinėti ir paleisti. Bet kol kas, Xbox 360 atsisako reaguoti į bet kokius piratinius kompaktus.

Grupės tai pat paskelbė visą savo darbą internete, siūlydami atsisiųsti diskų failų sistemas, kartu su programomis, kuriomis būtų galima tą turinį išarchivuoti.

Šis žingsnis yra įvardijamas kaip labai svarbus konsolės „nulaužimo“ darbuose. Pagrindinis tikslas yra padaryti vadinamuosius „soft“ modus, kurie nereikalautų jokių fizinių čipų pačioje sistemoje, kaip tai buvo padaryta Xbox ir PlayStation Portable konsolėse.

Bet panašu, kad Microsoft neketina ypatinga jaudintis dėl to, kadangi kol kas nėra jokių galimybių paleisti neoriginalų diską Xbox 360 konsolėje. Pagrindinė priežastis yra, jog Xbox 360 diskai yra gerokai modifikuoti ir skiriasi nuo savo pirmtako.

Šiuo metu pasaulyje žinoma net kelios hakerių grupės, kurios aktyviai dirba prie konsolės nulaužimo, tačiau kol kas didelio postūmio nesimato. Ir jei pirmasis Xbox buvo mėgstamiausias ir vos ne lengviausias hakerių taikinys, dėl savo PC stiliaus architektūros ir silpnos apsaugos, tai Xbox 360 šiuos du dalykus gerokai išsitaisęs atrodo ganėtinai rimčiau.

Bet kad ir kokia galinga būtų Xbox 360 apsauga, nepanašu jog ji tokia išliks amžinai. Kaip rodo istorija, visos iki šiol buvusios konsolės anksčiau ar vėliau buvo „nulaužtos“.