Šiandien uždaromas nuo 1996-ųjų gyvuojantis bei daugumos senesnių žaidimų tinklo režimą palaikantis servisas „GameSpy“.

„GameSpy“ tarnyba yra atsakinga už tinklo režimo serverius bei jų funkcijų palaikymą žaidimuose. Iki šiol šį servisą naudojo daugiau nei 800 žaidimų ir net praėjus 15 metų nuo įkūrimo, vis dar atsiranda nemažai ištikimų žaidėjų, žaidžiančių senus klasiką tapusius žaidimus. Kaip vieną iš tokių galėtume paminėti „Quake“. Turbūt prisimenat tas smagias dienas ir naktis, kai grįžę iš mokyklos, rašaluotomis rankomis sėsdavot prie kompo lupti šios pašėlusios šaudyklės.

Jau rašėme, kad kai kurie žaidimai bus išgelbėti ir „GameSpy“ uždarymas nepaveiks jų tinklo režimo. Tačiau yra ir tokių, kuriems pasisekė mažiau. Jei žaidžiate kokį senesnį žaidimą, naudojantį „GameSpy“, siūlome sekti su jūsų žaidimu susijusią informaciją. Galbūt kūrėjai rado būdą kaip tęsti tinklo režimo darbą, galbūt žaidimas migruoja į kitą sistemą (pavyzdžiui, kai kurie jau sėkmingai migravo į „Steam“), o galbūt žaidimo serverius visgi nuspręsta uždaryti.

Suprantama, rinkoje pasirodžius tokiems gigantams kaip „Steam“, „GameSpy“ populiarumas taip sumažėjo, jog serverių tiesiog nebeverta išlaikyti ir juos nuspręsta uždaryti. „Steam“ užtikrina ne tik sklandžiau veikiantį žaidimą tinkle, bet ir suteikia daugybę kitų naudingų funkcijų kaip pasiekimai, žaidimo išsaugojimas debesyse, lyderių lenteles, realaus laiko pokalbiai, mainai, draugų ratai ir t.t.