„Universal Music Group“ (UMG) atsiuntė kompanijai „Apple“ pranešimą, kad nežada pratęsti bendradarbiavimo susitarimo, kuriame iš esmės apibrėžiamas bendrovių bendras darbas ties „iTunes“ tinklo parduotuve. Šis pranešimas tapo gerokai užsitęsusių „Apple“ ir UMG derybų, kurių metu nepavyko susitarti dėl bendradarbiavimo pratesimo, atomazga.

Taigi, jei niekas nepasikeis jau greitu laiku UMG atstovaujamų atlikėjų muzika iš „iTunes“ turėtų dingti. Tokiu būdu šios sistemos gerbėjai neteks Akon, Rhinna, U2 ir kitų populiarių atlikėjų kūrinių. Smūgis „iTunes“ sistemai gal ir neblogas, juolab kad jau ėmė sklandyti gandai apie UMG planus kurti savo tinklo parduotuvę, bet ir pajamų dalies UMG neteks nemažos. Per pirmą šių metų ketvirtį būtent pardavimai „iTunes“ sistemoje sudarė 15 procentų UMG pajamų, kas atitinka 200 mln. JAV dolerių.

Rinkos specialistai įspėja, kad bendradarbiavimo su „Apple“ nutraukimas gali pridaryti nemažai žalos patiems UMG. Argumentus jie pateikia paprastus – kodėl prie „iTunes“ ir „iPod“ tiesiog prilipę vartotojai turėtų staiga apsisukti ir patraukti į kokią nors kitą tinklo parduotuvę. Ypač po to, kai UMG netiesiogiai tarsi ir nusisuko nuo „iTunes“ fanų.

Užkulisiuose kalbama, kad „Apple“ ir UMG nesutarimus sąlygojo tai, kad nuo pat „iTunes“ starto „Apple“ patys reguliuoja dainų kainas. Tuo tarpu UMG norėjo teisės jas įtakoti, su kuo „Apple“ kategoriškai nesutiko. Ne paslaptis, kad internetu parduodamos muzikos kainas norėtų padidinti nemažai leidėjų, bet į tiesioginę konfrontaciją dėl to su „Apple“ kol kas niekas nesiryžo stoti.