SSD diskai žingsnis po žingsnio užima vis didesnę diskinių kaupiklių rinkos dalį. Tačiau vis dar paraleliai egzistuoja ir tradiciniai HDD. Tiesa, norėdami išsaugoti pelną, tradicinių kietųjų diskų gamintojai dėl nūdienos rinkos diktuojamų sąlygų privalo prisitaikyti prie esamos padėties. Šis bandymas prisitaikyti veda prie visiškų tradicinio HDD galimybių ribų pasiekimo, bet tuo pačiu ir prie akivaizdžiai matomo progreso.

Taigi, kompanija Transcend į rinką įveda sutrenkimų nebijantį USB 3.0 standarto išorinį kietąjį diską, pavadinimu Trasncend  StoreJet 25M3. Į mano rankas patekęs įrenginys tradiciškai gavo įvairių objektyvių bei subjektyvių testų seką, tad šioje apžvalgoje nuosekliai išdėstysiu kietojo disko bandymo praktikoje eigą, ir galiausiai paskelbisu verdiktą.

O kokį pirmą įspūdį sudaro šis įrenginys? Na, Transcend publikai išdidžiai pristato apdovanojimų laimėjusį, guma dengtą, į tvirtumą orientuotą modelį, kuris, anot gamintojų, nuo konkurentų neatsilieka ir kietųjų diskų greičio lenktynių trasoje. Pažvelkime atidžiau ir pasižiūrėsim, ar Transcend vyrukai nemeluoja!
Išpakavimas

Tik paėmę į rankas dėžutę, per peršviečiamą plastiką matome į celofaninį maišelį įvilktą kietąjį diską. Gamintojas didžiuojasi savo „Trigubos apsaugos“ sistema, tad užsimena apie tai ir ant viršelio.  Kitoje pusėje – labiau eiliniams mirtingiesiems vartotojams naudinga informacija (griežtai apibrėžtas HD vaizdo valandų ar skaitmeninių nuotraukų kiekis, grafiškai atvaizduota USB 3.0 sąsajos nauda ir pan).

 

Atidarę dėžutę viduje randame plastikiniam stalčiuje įstatytą patį kietąjį diską, garantinį kvitą, keletą reklaminių brošiūrų, bei naudojimosi instrukciją. Transcend nepamiršo įdėti ir duomenų perlaidos kabeliuko, kurio ilgio užtenka net jei norite kietąjį diską pasidėti prie didelės stacionaraus kompiuterio dėžės, jungdami jungtį į kompiuterio galą.

 

Išimtas iš įpakavimo, ir dar garuojantis naujumu, iš pirmo žvilgsnio „hardas“ atrodo itin stilingai. Visas įrenginys padengtas pilka, smūgių absorbavimui bei įbrėžimų išvengimui skirta guma, o prievadas bei mygtukas, kurio paskirtį dar išsiaiškinsime, apvestas žaliais gumos bei plastmasės apvadais. Apvertę diską aukštyn kojom, kitoje pusėje randame kilmės šalį bei serijos pavadinimą. 

 

Keista tik tai, jog žaliai pilko dizaino disko LED diodas šviečia ne žalia, bet mėlyna spalva. Veikiausiai Transcend inžinieriai pataupė ir priko jau gatavą USB 3.0 valdiklį, nekreipdami dėmesio į diodo spalvą..


Savybės

Pats gamintojas savo oficialiame puslapyje deklaruoja štai tokias įrenginio specifikacijas:

 

Kaip ir būdinga moderniems išoriniams kietiesiems diskams, taip ir šio triukšmingumas esa visiškai minimalus, taigi disko skleidžiamas triukšmas paprasčiausiai pasislėpia už CPU aušintuvo skleidžiamo garsinio fono. 

Gamintojas deklaruoja, jog kieto disko atsparumas “karuomenės lygio”. Kieto disko korpuso konstrukcija susideda iš trijų komponentų. Pirmasis – tai išorinis silikoninis apvalkalas, skirtas apsaugoti vidų nuo įvairių skysčių ar kitų svetimkūnių. Antrasis – sandarus plastikinis korpusas, na o trečiasis komponentas – silikoninis kontūras, kuris savyje prilaiko kietąjį diską sugeria rimtesnius smūgius bei vibracijas. 
 
Programinė įranga


Taigi, kietas diskas tinka tiems, kurie daug juda ir su nuolatos nori turėti vieną papildomą terabaitą. 

Žaliu apvadu gražiai apvestas mėlynai šviečiantis mygtukas, esantis netoli jungties, įdiegus atitinkamą programinę įranga, atlieka One Touch Backup funkciją. Šią rasime oficialiame gamintojo puslapyje.

 Taigi, pagrindiniame programos lange pasirinkę fuknciją “Backup”, programai nurodome kurių bylų atsargines kopijas norime išsaugoti. Pasirenkame įrenginį, į kurį saugosime bylas, bei spaudžiame “Done”. Atsarginės byjų kopijos padarytos. Kol Transcend Elite Data Management programėlė “pakabinta” fone, tol iš anksto parinktų bylų kopijas padarys ir ant kietojo disko esančio mygtuko paspaudimas.Transcend Elite Data Management savyje turi ir įvairiems kitiems duomenų kaupikliams būdingą funkciją – duomenų šifravimą. 

Dar programėlėje randame ir interneto naršyklės žymių sinchronizavimo įrankį. Ar tai kiek nors vertinga – nuspręsite patys. Tiesa – Chrome naršyklės žymių programa taip ir “nepasigavo”, gal todėl, kad Chrome ir taip viską saugoja debesyje.

 

 
Greičio testai

 

Vardan skaidrumo, prieš testus turiu papasakoti ir apie geležį, su kuria šiuos testus atlikau.
 

Prijungus kietąjį diską prie USB 2.0 sąsajos, programa Blackmagic Disk Speed Test rodė štai tokius rezultatus:
 

Taigi, vidutinis nuskaitymo greitis – 28 MB/s, o įrašymo – 32.1 MB/s
 

 

USB 3.0 privalumas pasijautė labiau, ir disko nuskaitymo greitis vidutiniškai buvo 99.4 MB/s, o priėmė šis diskas 93.6 megabaitus duomenų per sekundę. 


Išvados
 

Transcend Storejet 25M3 – tradicinio kietojo disko aukso eros pavyzdys, kai už visiškai žemą kainą gauname ilgaamžišką gaminį. Tai kietasis diskas aktyviems žmonėms. O jei dar esate linkęs ne itin saugoti savo nuosavybės, ir norite smūgiams atsparaus daikto – šis diskinis kaupiklis kaip tik jums. Nors nesu kariškis, bet visiškai sutinku su gamintojo teigimu, jog kietas diskas tiktų ir karuomenėje. Visai nebaisu buvo šį kietą diską savaitę panešioti mano kasdieniame krepšyje, kurį visą dieną iš visų pusių veikia nemenkos jėgos, ir visiškai nesibaiminti, kad jame esanti universitetui skirta prezentacija nuo smūgio kur nors išnyks.

Ir apskritai – kietasis diskas, kaip ir vidaus degimo variklis – žmonija mielai naudotų tik SSD ir važinėtų tik elektromobiliais, tačiau modernus TDI turi tokias menkas kuro sąnaudas, kad pirkti elektrinį Prius dėl brangių akumuliatorių tiesiog dar neapsimoka. Ką aš tuo noriu pasakyti? Tai, jog klasikinė kietojo disko gamybos technologija dabar yra pasiekusi savo galimybių aukštumas, leidžiančias už ne kosmines kainas įsigyti daiktą, kuris skries beveik kosminėje orbitoje.