Kasmet rekordus mušantis žaidimų kūrėjų renginys „LT Game Jam“ šiemet bus dar didesnis. Renginį organizuojanti Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) sausio 26-28 dienomis pirmą kartą dalyvius pakvies net į 5 vienu metu vykstančius žaidimų kūrimo maratonus.

Pernai metais „LT Game Jam“ vyko Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, o renginyje sudalyvavo net 650 dalyvių, sukūrusių net 100 skirtingų žaidimų projektų. Šiemet prie šių miestų prisijungs ir Panevėžys, tad organizatoriai tikisi, jog dalyvių ir sukurtų žaidimų skaičius pagerins dar vieną rekordą.

Ieško kūrėjų

Vien pernai, Lietuvoje įsikūrę žaidimų kūrėjai sugeneravo apie 75 milijonus eurų pajamų, o vidutinis atlyginimas šioje sferoje jau perkopė 1400 eurų vidurkį. Šiuo metu Lietuvoje yra įsikūrusios 35 žaidimų gamyba arba leidyba užsiimančios kompanijos, o jose dirba beveik 500 profesionalų – dailininkai, programuotojai, žaidimų dizaineriai, rašytojai, rinkodaros specialistai. Žaidimų industrijos augimo tempai diktuoja, kad kompanijoms nuolat reikia naujų darbuotojų.

„LT Game Jam” yra puiki iniciatyva, siekiant kūrėjus supažindinti su žaidimų kūrimu, – teigia Antanas Mišeikis, tarptautinės žaidimų išmaniesiems įrenginiams kompanijos „Game Insight” Lietuvoje vadovas, – tokias iniciatyvas mūsų bendrovė  palaiko ne vienerius metus tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėje Latvijoje, kur taip pat turime kūrybos studiją“.

„Mes norime, kad tokie renginiai skatintų žaidimų kūrimu besidominčius žmones bendrauti, keistis idėjomis ir kurti prasmingus ryšius tarpusavyje. Tai yra puiki galimybė ir mums pamatyti, kuo gyvena jaunieji talentai ir galbūt padėti jiems siekti geresnių rezultatų. Turime daug žaidimų kūrimo patirties, sukauptos per daugelį metų šioje industrijoje, kuria norime dalintis” – sako A. Mišeikis.

Prie šiuometinės žaidimų kūrėjų šventės vėl prisideda ir žaidimų kūrėjams puikiai žinoma „Unity“ komanda. „Unity“ šiuo metu turi du biurus Lietuvoje, o kompanijoje dirba 80 specialistų. Įdomus faktas – prieš penkiolika metų, šios kompanijos veteranai buvo vieni iš pirmųjų „LT Game Jam“ organizatorių.

Naujas miestas – Panevėžys

Renginio sėkmei ir augimui itin svarbi ir renginio šeimininkų rolė. Debiutinį renginį Panevėžyje sutiko priimti Panevėžio mokslo ir technologijų parkas, kuris veikia jau nuo 2006-ųjų metų. Jo vadovas Dovydas Karosas džiaugėsi „LT Game Jam“ debiutu Aukštaitijos sostinėje.

„Mūsų miestas turi daugybę kūrybingų žmonių, tad tikimės, kad po žaidimų kūrimo maratono galėsime pasigirti ne vienu šauniu projektu, kuris bus sukurtas būtent pas mus“ – kalbėjo D. Karosas.

Kūrėjų, kurie negali atvykti į Panevėžį, lauks jau įprastos vietos. Vilniuje renginys vėl užims Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, iš kurios veiksmą tiesiogiai transliuos youtuberių organizacija „Trys Kubai“. Kaune, „LT Game Jam“ savaitgaliui užims „KTU Startup Space“ patalpas, Klaipėdoje renginį globos Kultūros fabrikas, o Šiauliečiai antrą kartą rinksis į Šiaulių Valstybinę kolegiją.

Žaidimų kūrėjus remia ir valstybinės institucijos

Auganti žaidimų rinka Lietuvoje, kuria terpę verslo ir valstybinio sektoriaus bendradarbiavimui. Tradicija tapusių renginių maratoną jau ne pirmus metus remia ne tik žaidimų kūrėjų įmonės, tačiau ir valstybinės institucijos. „LT Game Jam 2018“ šiemet yra dalinai finansuojamas ir Lietuvos Kultūros Tarybos, kūrybinių industrijų programos rėmuose.

Neseniai paskelbtame valstybinį finansavimą gavusių projektų sąraše puikavosi ne tik Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos renginys „LT Game Jam 2018“, tačiau ir du žaidimų projektai – Vilniuje įsikūrusios „Tag of Joy“ kompanijos projektas kurti naują „Monster Buster“ žaidimo išplėtimą, kuriuo į žaidimą būtų įtraukti Lietuvai svarbūs kultūros paveldo objektai bei UAB „Accido“ žaidimo projektas „Masks of Magic“.

Renginio organizatoriai džiaugiasi kasmet vis didėjančia parama žaidimų kūrėjų iniciatyvoms ir tikisi šiuometiniame renginyje pagerinti dar vieną rekordą. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti renginio puslapyje ir šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje: