Daugelis žmonių iš kompiuterinių žaidimų tikisi veiksmo, netikėtumų ir pavojų. Galite būti tikri, visa tai tikrai sutiksite šiame žaidime, tačiau dar labiau džiugina faktas, kad jūsų laukia kur kas daugiau reikšmingų dalykų. Dėmesį verta atkreipti, kad šis žaidimas be jau išvardintų akcentų, kalbės ir apie opias problemas, be to, leis išsiaiškinti, ar pasaulyje gali egzistuoti tikra draugystė, paremta pasitikėjimu bei komandiniu darbu. Kad būtų aiškiau, kas jūsų laukia šiame žaidime, metas pažvelgti į šio siužetą.

Ne paslaptis, kad branduoliniai ginklai yra visą pasaulį jaudinanti tema. Šią problema bent iš dalies gvildenama ir žaidime. Tamsūs, paslaptimi ir pavojais dvelkiantys Maskvos tuneliai; didžiulę žalą galintys padaryti radioaktyvūs paviršiai bei dalelės; apokalipsinės nuotaikos – tokia yra šio žaidimo erdvė. Taip pat jus kaustys šaltis, nežinomybė, galite susidurti ir su panika, ir tik nuo jūsų pačių priklausys, ar sugebėsite ją suvaldyti. Tačiau, jūs, kaip žaidėjas, neprivalote joje būti – priešingai, jūsų laukia kita užduotis. Jūsų tikslas – išsikapstyti iš šios, pavojų keliančios bei slegiančios erdvės ir patekti ten, kur branduoliniai elementai bei radioaktyvios jų dalelės dar nė nepadarė savo darbo. Tačiau, kaip visa tai įvyks? Kokiais būdais jūs galėtumėte patekti ten, kur saugu?

Artyom ir jo draugai gali jus suvilioti traukinio bilietu į vieną pusę… Taip, traukinys išvyksta ten kur saugu, kur gamta dar nepatyrė branduolinių elementų daromos žalos. Švarios, žalios, gaivios bei, svarbiausia – saugios ganyklos, gali tapti patikimu prieglobsčiu jums, kuris jums leis pamiršti siaubą, patirtą branduolinių elementų zonoje. Ir iš tiesų, šios gaivios bei saugios erdvės pasiekimas yra ne tik pagrindinis tikslas, bet ir vienintelė galimybė išsigelbėti. Tačiau ne viskas taip gera, kaip galėtų atrodyti iš pirmo karto – iki šios, saugios erdvės, laukia nemažas kelias, o traukinys, kuriuo keliausite, taip pat nėra ta vieta, kurioje galėtumėte atsipalaiduoti.


Galimybė mėgautis malonia kelione, besigrožint puikiais vaizdais už lango? Palikite tokias mintis savo atostogų planams, tuo tarpu šiame žaidime traukinys taps ta vieta, kuri parodys, ar iš tiesų gali egzistuoti tikra draugystė. Čia susidursite su įvairiomis kliūtimis bei sunkumais. Taigi, teks pademonstruoti nemažai išmonės bei apdairumo, kad galėtumėte visa tai įveikti. Tačiau verta paminėti, kad įvairūs pavojai jūsų laukia ne tik paties traukinio viduje, bet ir išorėje, juk nepamirškime, kad jūsų maršrutas drieksis per ne itin svetingai nusiteikusią Rusijos gamtą. Daugelis puikiai žino, kad būtent šios šalies gamta yra klastinga ir stebina įvairiais netikėtumais. Visa tai ir dar daugiau atvaizduota ir šiame žaidime. Jūs keliausite ir nedraugiškos Kaspijos jūros pakrantėmis, regėsite ir garsiąją Volgą, kurioje lauks sukiužusios valtys ir netgi vyksite per tundros miškus. Šios vietovės ne tik jus apsups paslaptimi, bet ir tamsa, taip pat regėsite įvairias kliūtis ir netgi teks kovoti su nedraugiškai nusiteikusiais monstrais. Jums teks kovoti, išnaudoti įvairias technikas, gintis, skubėti, turėsite padėti vieni kitiems.

Taigi, akivaizdu, kad šis žaidimas tikrai privers jus patirti pačias įvairiausias nuotaikas bei emocijas, o detalių gausa – neleis nuobodžiauti.