Pradėsiu nuo gandų. Nesenai pasirodžiusioje „Green Day: RockBand“ demo versijoje „Harmonix“ lyg tarp kitko užsimena, kad trečioje „RockBand“ dalyje pasirodys naujas instrumentas.

Klavišiniai! Kaip bus, kas bus ir kada bus dar nėra patvirtinta, bet šliaužioja įvairūs gandai. Pavyzdžiui kalbama, kad visų instrumentų gamybą iš „Harmonix“ perims „MadCatz“ ir sukurs po kaklu pakabinamą klepą. Man galvoj jau birbinasi „Europe“ ir „The Final Countdown“.

Konkurentai nesnaudžia. Apie DJ Hero 2×2 nepasakosiu nes tingiu, o plokštelių sukiotojai lai susiranda sau kitą pranašą, mes tuo tarpu skaitom apie „Guitar Hero: Warriors of Rock“.

Manot „Harmonix“ kuria klepą be reikalo? Tada užmeskit akį į naują „Guitar Hero“ gitaros valdiklį. Mygtuokuotas kirvakotis! Kas per plastiko fetišas ir ko čia visi taip suskubo lieti naujienas? Spėjimas paprastas. Dainom jau nenustebinsi, žaidimo eigos patobulinimai stringa. Muzikos kurią gali „groti“ žaidėjai bibliotekos išsipūtė tiek, kad naujam žaidime gali būti 5 ar 105 dainos, didelio skirtumo žmonės jau nepajus. Ne dėl dainų žaidimus ir pirks (nebent kažkas pasiųlytų iki šiol žaidimuose nematytus atlikėjus). Grupėms dedikuoti serijos atstovai — labai gera mintis, bet irgi nėra išeitis iš padėties. Kas belieka? Kurti siužetą, ieškoti žaidimo eigos sprendimų ir lieti naujas gitaras. Kol „Harmonix“ bandys šauti du zuikius vienais klavišiniais, „Activision“ bando dirbti laiko patikrintais metodais.

Naujasis „Guitar Hero: Warriors of Rock“ pasiūlys visiškai naują „Quest“ ir patobulintą „Quickplay +“ režimus, o taip pat didžiausią kūrinių esančių diske kolekciją ir visiškai naujus gitarų valdiklius. Toliau viskas šiek tiek primena „Brutal Legend“. Gležnose ir prakaituotose rankose spausdami plastikinius kirvius mes leisimės į didesnį nei gyvenimas nuotykį. Švitriais roko ritmais kaposime demonų galvas ir tapę Roko Dievo apaštalais, grėsmingais vokalais skleisim jo evangeliją kitatikiams. Nuo mūsų baubiančių balsų griūs miestų sienos, plyš ausų būgneliai… Rock‘n‘Roll‘ kultūrą išgelbėsim bet kokia kaina, nors ir kraujas iš dantų!

Arba viskas bus ne taip kietai kaip aš parašiau, bet esmė ta pati. Visa tai vyks skambant „Black Sabbath“, „Dire Straits“, „Foo Fighters“, „KISS“, „Megadeth“, „Nine Inch Nails“, „Queen“, „Rammstein“, „Slayer“ ir kitų vokalinių instrumentalinių ansamblių muzikai.

Kas liečia naujų gitarų… Šie kirvukai turės keičiamus „sparnus“. Ir tiek. Galvų pakapoti gausim dar iki Kalėdų.

„Gana erezijų!“ girdžiu rėkiant. Atimkit mygtukus iš no–liferių! Išmokit groti tikra gitara! Man tai tie riksmai iki lemputės, bet jei kažką tai trikdo, turiu gerą naujieną. „Rhythm Game Geek“ sąvoka įgauna naują formą. GIG!

Žaidimų industrijos naujokai „Seven45 Studios“ žada sudrebinti „Activision“ ir „MTV Games“ oro pilių pamatus naujuoju savo projektu. Kas tai? Šešiastygės gitaros prisikėlimas, ritmo žaidimų revoliucija ar natūrali evoliucija? Kūrėjai savo, kad visko po truputį. „Power Gig: Rise of the SixString“ žaidimas, kurį valdysim naudodami tikrą elektrinę gitarą. Gudrus ėjimas. „Seven45 Studios“ yra dukterinė, muzikinės įrangos gamintojos „First Act“, įmonė. Kūrėjai giriasi, kad sukūrė unikalią technologiją, kurios padedami žaidėjai stygas brazdins taip pat lengvai ir sklandžiai, kaip ir barškindami mygtukus.

Norintys daugiau žaidimo dėžėje ras ir visus reikalingus priedus, kad savo pultelį prijungti prie „stipriako“ ir konkrečiai paaiškinti kaimynams, kas name bosas.

Grįžtant prie žaidimo valdymo… Kūrėjai žada keletą sudėtingumo lygių, kurių paprasčiausi primins standartinius ritmo žaidimus. Teigiama, kad patirties pasisėmę ir su gitara apsipratę žaidėjai, galės mėginti kelti sudėtingumo lygį ir groti tikrais akordais. „Seven45 Studios“ nežada išmokyti groti gitara, bet teigia, kad tam tikrus grojimo pagrindus, žaidėjai tikrai gaus.

Kadangi gyvenam taupaus maksimalizmo laikais, akivaizdu, kad vien tik gitaros mums neužteks. Reik ir būgnų, todėl jie irgi bus. Šiaip „Seven45 Studios“ kuriami būgnai yra visiška gitaros priešingybė. Kūrėjai šiuo atžvilgiu turi kalnus pasiteisinimų. Visų pirma jie teigia, kad dabar rinkoje esančių būgnų barškesys „užknisa“ ir čia aš negaliu su jais nesutikt. „AirStrike“ būgnai tokių garsų neskleis. Jie neskleis jokių garsų nes bugnų lazdelėmis mes daužysim orą. Meh… Kita vertus kūrėjai dievagojasi, kad daužydami orą galėsim pasijusti kur kas tikresniais būgnininkais. Oras nevaržo judesių, o smūgius fiksuojantis įrenginys gali atskirti kairę lazdelę nuo dešinės. Na nežinau… Pagyvensim pamatysim, aš delnais orą padaužau reguliariai, gal ir šie būgnai prilips.

Smagiausia tai, kad „AirStrike“ bus suderinamas su kitais rinkoje esančiais žaidimais, vadinasi jei patiks, pagaliau galėsiu išvaduoti savo kambarius nuo gremėzdiškų „RockBand“ ir „Guitar Hero“ būgnų rinkinių.

Na ir pabaigai dar viena žinia, kuri praktiškai galutinai įkalbėjo mane suteikti šansą GIG‘ui. Žaidimo garso takelis vis dar nėra skelbiamas, bet jau dabar žinoma, kad „Seven45 Studios“ pasirašė išskirtinius kontraktus su Kid Rock, „Dave Matthews Band“ ir Eriku Klaptonu. Būtent dėl pastarojo ir susigundžiau, žodžiu puoselėju tuščia viltį pamatyti žaidimą „GamesCom“ parodoje Kiolne.

„Power Gig: Rise of the SixString“ turėtų pasirodyti šių metų spalį, žaidimas skirtas „PlayStation 3“ ir „X360“ konsolėms.