Tony Hawk’s Underground 2 Apžvalga

Išleidimo Data : 2004 10 29
Kūrėjas : Neversoft Entertainment
Leidėjas : Activision
Oficiali Svetainė : www.activision.com/microsite/thug2/
ESRB : Nuo 13-os metų
Žanras : „Skateborading“

Nejaugi čia tikrai naujas žaidimas ?
Kadangi esu didelis Tony Hawk’s Pro Skater serijos gerbėjas, bei šioks toks „skeiteris“, nepaprastai nudžiugau sužinojęs apie, naująjį THUG2 ir vos jam pasirodžius, tuoj pat nulėkiau į parduotuvę ir nusipirkau. Šioje vietoje ir baigėsi mano džiaugsmas… Pirmą kartą paleidus žaidimą, šypsena tiesiog išgaravo nuo veido : ta pati, nė kiek nemodifikuota grafika, kažkokie iškaipyti, tikrovės visiškai neatitinkantys, profesionalių riedlentinikų modeliai. Jau net buvau bepradedąs gailėtis išleistų pinigų, tačiau kiek labiau įsigilinęs, bei išnarstęs THUG2 po kaulelį – išvydau tikrąjį kūrinio veidą. Tony Hawk’s Underground 2 nėra naujas žaidimas – tai paprasčiausia ankstesnių serijos dalių sintezė, „pagardinta“ keletu šaunių naujovių, bei kaip visad nuostabiu garso takeliu. Kūrėjai nepateikia mums jokios revoliucijos, tačiau leidžia mėgautis pačiomis pozityviausiomis, bei naujai interpretuotomis, „sikvelo“ savybėmis. Tiesą sakant – kažko itin novatoriško ar nematyto, jie tiesiog negalėjo pasiūlyti, kadangi serija pasiekė tokį kokybės, bei išbaigtumo lygmenį, kad nebelabai liko ką tobulinti. Tad atmetus visus nelogiškumus, bei arkadiškumo „protrūkius“ – THUG2 dėka, mes turime puikią galimybę smagiai „pasidąrskyti“ gatvėse su savo mėgstamiausia lenta, bei susipažinti su profesionalių riedlentinikų kasdienybės įpatumais.

Režimai
Trumpai supažindinsiu jus su žaidimo siūlomais režimais .

Story Mode
Nenorėdamas gadinti žaidimo malonumo, nepasakosiu visos istorijos, tačiau, visgi paminėsiu kelis faktus : jūs esate eilinis, žvaigžde tapti trokštantis vaikinas, patękęs į beprotišką ir nepaprastai smagų „Pasaulio sunaikinimo turnė“. Čia, be jūsų dalyvauja ir praktiškai visi žinomiausi ir labiausiai nusipelnę riedlentinikai, tokie kaip : Tonis Hokas, Bemas Mardžera, Endriu Reinoldsas ir daugybė kitų. Pagrindinis kelionės tikslas – atsipalauduoti nuo kasdienės rutinos, bei kiek, destruktyviai pasismaginti. Jokios televizijos, jokios žiniasklaidos – tik gauja kolosaliai pasilinksminti nusiteikusių vaikinų.
Žaidią pradedate treniruočių poligone, kur Maiko Valley, Eriko Kostono, bei keleto kitų „profų“ padedami, bei vykdydami tam tikras užduotis – prisiminsite žaidimo pagrindus, susipažinsite su keliomis naujovėmis, bei užsidirbsite „sugebėjimų taškų“, kurių dėka galėsite aukščiau pašokti, ilgiau išlaikyti balansą čiuožiant ir t.t. Pabaigę tobulėjimo procesą ir palikę „treiningą“ – pasinersite į tikrąją žaidimo beprotybę… Keliaudami po įvairiausias pasaulio vietoves, vykdysite be galo smagias, bei kiek neigiamą poveikį aplikai turinčias misijas, tokias kaip : statulų dekapitacija (nukirsdinimas, jei kas nesupranta :)), triukų atlikinėjimas pagal muzikos taktą ir pan. Visi žaidimo uždaviniai yra suskirstyti į 4 kategorijas, tai : jūsų asmeninės misijos, „profo“ misijos, bei „svečio“ misijos. Pirmosios kategorijos tikslai yra bene paprasčiausi ir labiausiai primenantys THPS4, antroji kategorija susideda iš kiek labiau komplikuotų tikslų, kuriuos turite atlikti, suradę lygyje „dislokuotą“, vieną iš profesionalų ir pasikeitę su juo vietomis, na o „svečio“ misijas vykdyti turėsite, suradę vietovėje paslėptą asmenį ir taip pat pasikeitę „rolėmis“. Kiekvieną kartą, atlikus misiją gausite taškų, jų kiekis priklauso nuo misjos sudėtingumo. Norėdami 100 procentų pabaigti žaidimą turėsite surinkti net 11000 jų!
Taip pat norėčiau paminėti keletą, žaidimo siūlomų naujovių. Pirmoji ir labiausiai krintanti į akis, bei, mano manymu, smagiausia yra galimybė nulipti nuo lentos ir bėgioti, šokinėti, bei karstytis kopėčiomis. Tokiu būdu galite pasiekti daugybę, anksčiau beviltiškai atrodžiųsių atbrailų, bei atlikti daugiau efektyvių triukų. Antroji – tai galimybė, naudojant nuotrauką, importuoti savo veidą, į susikurtą riedlentiniką. Tiesa veido ir tekstūrų spalvos dažniausiai skiriasi, tad fizionomija gaunasi kiek nenatūrali, tačiau, visgi tai nepaprastai smagus dalykas. Žaidžiant atrodo lyg tavo asmenybė būtų susidvejinusi ir vieną jų matytum siautėjančią žaidime :).

Calssic Mode
Kaip jau turbūt supratote iš pavadinimo, tai – klasikinis režimas, kokį matėme pirmosiose trijose serijos dalyse. Čia turite vykdyti, kiekviename lygyje vis pasikartijančias misijas, tokias kaip : „skate“ raidžių „kolekcionavimas“, tam tikro dydžio taškų sumos surinkimas ir t.t. Tiesa čia rasime ir vieną „priemaišą“ iš ketvirtosios serijos dalies, tai – kombo raidžių rinkimas. Trumpai tariant – kūrėjai nori priminti mums senąją koncepciją, bei įveikus pagindinį istorijos režimą, dar kiek „užlaikyti“ mus prie savo kūrinio.

Grafika
Šioje vietoje patyriau bene didžiausią nusivylimą, kadangi žaidimo grafika yra lygiai tokia pati kaip ir ketvirtojoje serijos dalyje. Kūrėjai, jau nekalbant apie naujo grafinio varikliuko sukūrimą, patingėjo net modifikuoti senąjį, tad jokių, naujų, kosmetinų niuansų nesitikėkite. Nors pažvelgus iš kitos perspektyvos – žaidimas bet kokiu atveju atrodo išties puikiai – dailios, erdvios, bei ganėtinai detalizuotos žaidimo aplinkos, smagūs, kiek karikatūrizuoti, riedlentinikų modeliai, bei neakivaizdus, kiek užslėptas, bei subtilokas humoras, tikrai nuteikia labai maloniam pasivažinėjimui.

Garsas
Visi Tony Hawk’s Pro Skater serijos žaidimai pasižymėjo nuostabiais garso takeliais – ne išimtis ir THUG2. Trankus pankrokas (kaip aš jį dievinu!), bei repas – geresnių riedlentiniko palydovų tikrai nesurasi. Skambant Rancid, Less Than Jake, Operatic, Mike V And The Rats, Melvins, Suicide Machines, The Distillers ir kitiems, nepakartojamiems kūrinimas pasijutau tiesiog nuostabiai. Intensyvi, bei „kieta“ muzika tiesiog idealiai dera su tokiu pačiu žaidimo tempu. Muziką vertinčiau dešimčia balų. Idealu! Na o kas liečia garsus – jie išliko tokie patys autentiški kaip ir anksčiau. Metaliniu turėklu čiuožiančios lentos tikrai nesumaišysi su kuo kitu…

Epilogas
Žaidimą rekomenduoju visiems serijos gerbėjams, pankroko, bei repo klausytojams, riedlentininkams, bei visiems kitiems kurie neapsiriboja „Nežiniuko Raštais“.

z-e-b-r-a 2004