Turbūt ne vienas mūsų laukiame šio žaidimo, daugeliui The Godfather asocijuojasi su čekų hitu Mafia: the city of Lost Heaven. Daugumą žavi veiksmo metai, seni miestai, senoviniai automobiliai, rūbai, tos skrybėlės, muzika… ach, jei tikėti EA, tai 2006 metų pradžioje galėsime iš savo spintos išsitraukti tas gangsteriškas skrybėles, pasiimti seną gerą Thompson, įsėsti į senovinį automobilį ir pasileisti į veiksmų sūkurį New York`e 1945 – 1955 metais. Na o gerybių, tiksliau pažadų kūrėjai išties negaili, štai, ką radau oficialioje žaidimo svetainėje:

Po ne didelių darbelių bei smulkių vagysčių, Jūs pagaliau esate priimamas į vieną iš didžiausių Amerikos kriminalinių nusikaltimų organizacijų, paprasčiau kalbant – tampate mafijos nariu. Viskas priklausys nuo Jūsų pačių, ir jei gerai vykdysite nurodymus įgysite pagarbos tarp kitų mafijozų, kilsite „karjeros laiptais“, kol galiausiai visas New York`as priklausys Jums. Teisingai atlik ėjimus ir galbūt Tu tapsi pačiu galingiausiu ir gerbiamiausiu – Donu.

Istorija apie šeimą, pagarbą ir ištikimybę – Mario Puzo viską išsakė savo romane „Krikštatėvis“, vėliau Paramount Pictures pagal Mario Puzo romaną sukūrė filmą „Krikštatėvis“, kuris iš viso turėjo tris dalis (režisierius – Francis Ford Copolla), o dabar ši mafijos istorija atkeliauja ir į mūsų kompiuterius. Todėl šis žaidimas įkvėpimo ir minčių „pasisėmė“ ir iš knygos, ir iš trijų filmo dalių. Istorija turėtų būti pakankamai panaši – Jūs dirbsite Korleonių šeimai, kaip minėjau, turėsite atlikti tam tikras užduotis, užsitarnauti pagarbą, bei viso to pasakoje tapsite Donu. Veiksmas vyksta New York`e 1945 – 1955 metais. Žaidimas Jums leis atsidurti veiksmų sūkuryje, kuris vyko viename geriausių filmų visoje kino istorijoje; The Godfather Jums leis pakreipti savo likimą taip, kaip Jūs norėsite ir nuo gatvės banditėlio galėsite tapti mafijos galva.

Numatoma, kad žaidimas neturės išankstinės siužeto linijos, mat viską galėsite valdyti ir priimti sprendimus pats savarankiškai. The Godfather pasiūlys keleta šeimos problemų sprendimų būdų: brutali jėga (problemos sprendžiamos kraujo praliejimu), puikiai išvystyta diplomatija (problemos sprendžiamos tikint žodžio ir proto galia) ar jėgos ir proto mišiniu. Nuo gaujos muštynių ir bankų apiplėšimų iki šaudymo iš važiuojančio automobilio ir apiplėšimų: pasinerk į The Godfather pasaulį – kur tokios darbo priemonės kaip įbauginimas, grasinimas, derybos ir apgaudinėjimas bus tavo bilietas į viršūnę. Žaidėjai naudosis savo ištikimybės jėga tam, kad įgytų pagarbos bendraujant su kitais žaidimo veikėjais. Sprendimai, priimti žaidimo metu, turės tam tikras pasekmes, kurios priklausys nuo Jūsų „darbo metodų“; visai taip, kaip buvo literatūriniame Krikštatėvio pasaulyje.

Filmas „Krikštatėvis“, sukurtas Paramount Pictures, buvo gausus žymių ir labai gabių aktorių. Keletas Krikštatėvyje vaidinusių aktorių įgarsins savo personažus šiame žaidime: Marlonas Brando (Vito Korleonė), Džeimsas Kanas (Sonnis Korleonė) ir Robertas Diuvalis ( Tomas Hagenas). Nors Marlono Brando jau nebėra gyvųjų tarpe, tačiau šiuolaikinės technologijos perėmė jo balsą ir panaudos žaidime The Godfather. Šie aktoriai žaidimui pridės dramatiškumo ir tikrovės. Man šiek tiek gaila bei keista, kad Al Pačino balso žaidime neišgirsime, matyt, pagrindinė priežastis bus tokia – Al Pačino nesutiko, kad jo balsas būtų naudojamas žaidime. Al Pačino filme vaidino Migelį Korleonę, sūnų, po tėvo mirties, tapusį Donu.

Taigi, žaidimas žada išties daug gražių ir stulbinančių dalykų: siužetas, priklausantis nuo paties žaidėjo; senasis New York`as leis mums pasinerti į tų laikų atmosferą; naujos misijos, bei misijos analogiškos filmui; pagarbos užsitarnavimas, ištikimybe šeimai; kiekvienas žaidėjo veiksmas turės tam tikras pasekmes. Taip pat kūrėjai žada, kad pagrindinis personažas galės bendrauti su kitais veikėjais ir priklausomai nuo to, ką pasirinksite – brutalią jėgą ar protą – turėsite bendrauti su atitinkamais žmonėmis, kurie dirbs tokiais pat metodais, kaip ir Jūs. New York`ą valdys penkios šeimos: Korleonių, Tataglijų, Barzinių, Kuneų ir Stračių (Corleone, Tattaglia, Barzini, Cuneo, Starcci) šeimos. Jūs dalyvausite Korleonės šeimos veikloje ir galbūt, žaidimo eigoje, į Jus kreipsis tuo itališku žodžiu, reiškiančiu pagarbą, baimę ir nuolankumą – Don. Pabaigoje privalau pasakyti, kad tai tik pažadai ir prognozės, nors iš trumpų filmukų galima susidaryti gan nebogą nuomonę. The Godfather dar neturi tikslios išleidimo datos, oficialioje žaidimo svetainėje parašyta, kad žaidimas bus išleistas ankstyvais 2006 metais. Vienas dalykas šiek tiek glumina: nei trumpuose filmukuose, nei screenshot`uose, nei šiame trumpame aprašyme neaptikau jokių žinių apie automobilius. Na yra tik viena užuomina – šaudymas iš važiuojančio automobilio. Manau, kūrėjai nepadarys tokios kvailos klaidos, nes dabartiniai žaidimų gerbėjai jau nebepasitenkina vien tik šaudymu ir gera grafika.


Informacija paimta iš The Godfather the game oficialios svetainės:
http://www.eagames.com/official/godfather/godfather/us/home.jsp

Išvertė ir pridėjo šiek tiek savų minčių Mislius. Kadangi tokio pobūdžio dalykus rašau pirmą kartą, būtų labai šaunu sulaukti moderatorių, kurie yra įvaldę naujienų rašymą, nuomonių.