Sausio 31 d., paskelbtose „Oskarų“ nominacijose turbūt daug kam netikėtai be „Kuproto kalno“ tarp favoritų pateko naujausias S. Spielbergo darbas„Miunchenas“. Tik praėjusį savaitgalį Lietuvoje pradėtas rodyti ir tragiškus Miuncheno Olimpiados įvykius atkuriantis filmas varžosi 2 svarbiose kategorijose: kaip geriausias filmas ir režisierius. Dar trys nominacijos šiai juostai skirtos už geriausią montažą, garso takelį ir adaptuotą scenarijų, tad panašu, kad S. Spielbergo nuojauta kuo greičiau baigti kurti filmą pasiteisino.

„Oskarų“ kovoje tarp stipriausių konkurentų, kaip ir buvo pranašaujama, atsidūrė ir biografinė juosta „Ties jausmų riba“( Walk the Line). Dainininką J. Cashą ir jo mylimąją June Carter vaidinantys J. Phoenixas ir R. Witherspoon pretenduoja tapti geriausiais aktoriais. Jų šansus laimėti ypač sustiprina pergalė „Auksinio gaublio“ apdovanojimuose. „Ties jausmų riba“ taip pat buvo nominuota už geriausią montažą ir garsą.

Ne mažiau silpnesniu varžovu tapo kine mažai žinomo J. Wrighto darbas „Puikybė ir prietarai“( Pride and Prejudice). Geriausios aktorės kategorijoje nominuota pagrindinį vaidmenį jame atlikusi, vos dvidešimties sulaukusi britė K. Knightley. Jos varžovės –daug labiau patyrusios aktorės R. Witherspoon, Ch. Theron, F. Huffman ir J. Dench. Pagal klasikinį J. Austen romaną sukurtas filmas nominuotas ir už geriausius kostiumus, meninį pastatymą bei muziką.

Ypač įdomi kova laukia animacinių filmų. Šmaikštūs plastilininiai Volisas ir Gromitas susirungė su japoniškos animacijos genijaus H. Miyazaki „Haulo burtų: keliaujančios pilies“ ir ekscentriškais T. Burtono „Timo Burtono lavono nuotakos“ herojais.

Gigantiško „King Kongo“(King Kong) kūrėjas P. Jacksonas nesulaukė asmeninio įvertinimo už režisūrą, tačiau jo filmas varžosi dėl statulėlės geriausio garso (2 nominacijos), meninio pastatymo ir vizualiųjų efektų kategorijose. Jo konkurentai – nuostabaus grožio„Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta“( Chronicles of Narnia: the Lion, the Witch and the Wardrobe) bei pranašingas „Pasaulių karas“( War of the Worlds).