Remiantis LR Ryšių reguliavimo tarnybos paskelbtais elektroninių ryšių rinkos ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) duomenimis, 2010 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje 35 proc. naujų mobiliojo interneto vartotojų, besijungiančių kompiuteriais, pasirinko 4G internetą. Specialistai teigia, kad 4G ryšio tipo internetas ateityje taps dar populiaresnis.

„Ateitis priklauso pažangiosioms mobiliojo ryšio technologijoms, o naudojant „WiMAX“ technologiją mobilusis internetas tapo itin spartus ir visavertis – juo galima naudotis ir namuose, ir keliaujant, ir asmeninėms, ir verslo reikmėms.“,- sakė WiMAX projekto vadovas ir įgyvendintojas Mindaugas Kuprys.

Jo teigimu, 4G ryšį tiekianti „MEZON“ (šiuo metu vienintelė tiekia 4G ryšį Lietuvoje) ateityje ir toliau populiarės, kadangi didėja ir žmonių srautas, norintis naudotis 4G internetu, žmonės nori vis didesnio išsiunčiamo duomenų kiekio, ryšio spartos, 4G internetu galima naudotis, bet kur – namuose, kelionėje ir t.t.

Telecentras šiuo metu yra vienintelis 4G interneto operatorius visoje šalyje, o Telecentras ir suteikė Lietuvai puikią galimybę vieniems iš pirmųjų Europoje naudotis 4G internetu.

„Nereikėtų pamiršti, kad ryšio sparta – tai ne tik technologinis, bet ir reguliavimo dalykas. Realiai pasiekti itin dideles greitaveikas galima tik naudojant plačius dažnių kanalus, tam reikia didelių resursų. Telecentras turi galimybę užtikrinti iki 40 Mb/s talpą viename MEZON interneto bazinės stoties sektoriuje, ši talpa yra penkis kartus didesnė nei teikiama viename sektoriuje 3G ryšiu“, – sako Mindaugas Kuprys.

Dar pažangesnė WiMAX technologija bus pradėta diegti 2011-2012 metais, todėl 4G ryšio galimybės šiuo metu dar nėra visiškai išnaudotos.

WiMAX ryšio tinklas šiuo metu yra įdiegtas ir juo naudojasi 147 šalyse, juo gali naudotis daugiau nei 620 mln. gyventojų.

„Mezon“ savo 4G ryšio tinklą įdiegė 2009 m. kovą. Dar iki šių metų pabaigos jai atsiras naujos rimtos konkurentės – „Omnitel“ ir „Bitė“.