Tinklapiui „DailyTech“ keletą stambių Š. Amerikos prekybos tinklų apklausus apie konsolės „Xbox 360“ gedimus paaiškėjo, kad tai kone labiausiai istorijoje gendantis žaidimų kompiuteris.

Vien „EB Games“ tinkle X360 gražinimai siekia 30-33%, t. y. sugenda net kas trečia konsolė. „Best Buy“ nurodė, kad konsolės gražinimai siekia 25-33%.

Nenuostabu, kad kai kurios parduotuvės esant tokiam gedimų skaičiui net gi ėmėsi taktikos kiek padidinti kainą – daugiau vargo X360 pirkėjus aptarnaujant, daugiau ir dolerių. „EB Games“ siūlo pirkėjams prailgintą garantiją patys, bet jos kaina X360 konsolei padvigubėjo.

„Microsoft“ teigia, kad X360 gedimų procentas yra 3-5%, bet atsisakė nurodyti konkrečius duomenis apie tai, kiek parduodamų konsolių grįžta į garantinį aptarnavimą.

Čia galima prisiminti ir tai, kad dėl milžiniškos gedimų kiekio D. Britanijos bendrovė „Micromart“ atsisakė pelningo konsolės remonto darbo. Dabar D. Britanijoje sugedusios „Xbox 360“ konsolės kiek pajėgiama remontuojamos vietoje, na o dalis jų siunčiama tvarkymui į centrą Prahoje.