Šiuo metu sunkūs laikai ateina pas visus, tačiau iš naujausių spaudos pranešimų ryškėja, kad labai skaudžiai ji gali smogti būtent Japonijos elektronikos gigantui „Sony“.

Kompanija jau neseniai paskelbė apie tūkstančių darbuotojų atleidimą, bet kaip skelbia „The Times“ ir „Reuters“ – tai gali būti tik pradžia. Jų teigimu, „Sony“ reikalai šiuo metu yra labai blogi.

Tiesa, pati įmonė oficialiai į tokius straipsnius atsakė lakoniškais žodžiais – „mums viskas gerai“, bet „Times“ teigia, kad yra visiškai kitaip. Pasak jų, jau greitai vyksiančios „Consumer Electronic Show“ parodos metu „Sony“ paskelbs apie naujausius savo planus.

Laikraščio teigimu, pirmiausia bus uždarytos kelios gamyklos Japonijoje, o galiausiai duris turėtų užverti ir vienas iš pagrindinių „Sony“ padalinių. Tiesa, jis nebando spekuliuoti kuris. Tačiau jų ir taip nėra labai daug.

Taigi iškyla elementarus klausimus – kam bus lemta užsidaryti? Ir nors „PlayStation“ verslas šiai kompanijai kol kas yra nuostolingas, bet sunku būtų patikėti kad tiek ilgai gyvuojantis konsolių verslas, kuris jau tapo žaidimų sinonimu būtų imtas ir uždarytas. Bet lygiai taip pat sunku patikėti, kad būtų atsisakyta „Sony“ fotoaparatų, televizorių ar skaitmeninių vaizdo kamerų.

Pati kompanija dar gruodžio mėnesį paskelbė apie 1,1 milijardo dolerių taupymo planą. Bet analitikai iškart pažymėjo, kad to nebus gana ir norint „Sony“ išlikti, jai reikės įvykdyti rimtesnius restruktūrizacijos planus.