Vienas didžiausių pasaulio žaidimų ir buitinės tehcnikos gamintojų Sony Corporation paskelbė atleisianti 10 000 darbuotojų ir uždarysianti 11 gamyklų iš 65 iki 2008 kovo mėnesio, pagal naują kompanijos restruktūrizacijos planą.

Vien Japonijoje bus atleista kiek daugiau nei 4000, o užsienyje 6000 darbuotojų. Iš viso tai sudarys 7 procentus visų dirbančiųjų Sony. Šiuo metu kompanija yra sukūrusi 151 000 darbo vietų.

Naujasis restruktūrizacijos planas buvo paskelbtas siekiant atgaivinti Sony, šiuo metu krečiama krizės. Jos akcijų vertė nuo 2000 metų jau nukrito dviem trečiosiomis ir yra planuojama, kad kompanijos nuostoliai per šiuos finansinius metus sudarys 90 milijonų dolerių.

O kompanijos atstovas Howard Stringer, Tokijuje vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo: „Tokį sprendimą priėmėme tada, kai mus nepavyko pašalinti šių nuostolių priežasties. Mes privalome kautis kaip tikri Sony kariai, kokie mes ir esam“.

Tačiau Sony atsisakė komentuoti kuriuos būtent padalinius palies šis apkarpymas, bet Sony prezidentas Ryoji Chubachi pasakė, kad roboto Aibo kūrėjų komanda tikrai neteks dalies finansavimo.