Nors šis tyrimas atlikas ne Lietuvoje, visgi manau, kad daugumai, kurie žaidžia kompiuterinius žaidimus, gali būti gana įdomus…

Naujausias tyrimas atskleidžia: vaikinai, kurie žaidžia kompiuterinius žaidimus, skiria 30 procentų mažiau laiko skaitymui, o merginos 34 procentais mažiau praleidžia laiko ruošiant namų darbus, lyginant su tomis, kurios nežaidžia.

Bet tai nereiškia, kad kompiuteriniai žaidimai kaip nors įtakoja smarkiai bendravimą su šeima bei draugais.

„Nors žaidėjai praleidžia mažiau laiko skaitydami, bei darydami namų darbus, bet jie nepraleidžia mažiau laiko bendraudami su jų tėvais ar draugais, nei mažiau laiko skiria sportui ar kitiems aktyviems užsiėmimams.“ – sako Hope Cummings iš Michigano universiteto, vienas iš šio tyrimo atlikėjų.

Šis tyrimas buvo atliktas, nes JAV gydytojų susirūpinimas ilgalaikių žaidimų įtaka žaidėjui yra šiuo metu labai išaugęs.

Prieš tai atliktos studijos siejo kompiuterinių žaidimų žaidimą su atidumo trūkumais ir prastais akademiniais rezultatais. Kai kurie gydytojai spėjo, kad žaidimai, kurie kišasi į socialinį vystimasį gali sukelti priklausomybę.

Cummings ir Elizabeth Vandewater iš Teksaso universiteto prie Austino norėjo sužinoti, kaip žaidimai įtakoja akademinius pasiekimus ir socialinius santykius.

Jie rinko duomenis nuo 2002 metų stebėdami šalies gyventojų, kurių amžius yra nuo 10 iki 19 metų, veiklą atsitiktiniu savaitgaliu ir atsitiktine šiokiadienio diena.

Iš 1491 tyrime dalyvavusių, 534 paaugliai arba apie 36 procentus žaidė kompiuterinius žaidimus. 80 procentų dalyvavusiųjų buvo vaikinai.

Tyrėjai nustatė, kad vaikinai praleidžia vidutiniškai 58 minutes žaisdami šiokiadieniais ir vidutiniškai 97 minutes žaisdami savaitgaliais. Tuo tarpu merginos, praleisdavo vidutiniškai 44 minutes šiokiadieniais ir 64 minutes savaitgaliais.

Cummings ir jo kolegos nustatė, kad kompiuteriniai žaidimai įtakoja tai, kad mažėja laikas, kuris yra skiriamas skaitymui ir namų darbų darymui, ir tai galima pastebėti tarp abiejų lyčių. Tiesa, skaitymo laiko sumažėjimas buvo tik tarp vaikinų, tuo tarpu namų darbams skiriamas laikas sumažėjo pas merginas.

Nors laikas skiriamas šiems dalykams ir sumažėjo, tačiau tyrimo metu buvo nustatyta, kad žaidžiantieji nebūtinai gali turėti blogesnių rezultatų, kurioje nors iš šių sričių, nes žaidžiamumas nulemia, kad tokiems pariems akademiniams rezultatams pasiekti yra sugaištama mažiau laiko. Tačiau tyrimo autorius Elizabeth priduria, kad reikėtų atlikti detalesnius tyrimus šiuo klausimu, nes nėra visiškai kol kas aišku, kaip tai yra tarpusavyje susiję.