Visai neseniai pasirodė pirmasis „GTA IV“ filmukas, palikęs daugybę įvairiausių klausimų. Tačiau neilgai trukus jau galime džiaugtis ir pirmosiomis detalėmis apie žaidimą, kurį jau šiais metais galėsime išbandyti „PlayStation 3“ ir „Xbox 360“ konsolėse.

„Rockstar“ kompanijos įkūrėjas Dan Houser, žurnalui „Game Informer“ pasakojo, jog naujasis „GTA“ žaidimas skirsis nuo visų praėjusių dalių lygiai taip pat, kaip „GTA III“ skyrėsi nuo savo pirmtakų. Visų pirma, mums bus suteikta daug daugiau laisvės daryti ką mes norime.

Kaip jau žinome iš žaidimo filmuko, pagrindinis veiksmas vyks Liberty mieste (Niujorke) 2007 metais, o veiksmas suksis aplink emigrantus iš Rytų Europos. Pagrindinis veikėjas – Niko Bellic, atvykęs įgyvendinti „amerikietiškąją svajonę“.

Tai daryti į įkalbėjo jo pusbrolis Roman, pasitelkęs apgaulingą prabangos žavesį. Bet vėliau išaiškėja, jog prabanaga paprasčiausiai slėpė jo paties problemas. Iš pat pradžių jūs neturėsite visisškai jokių kontaktų, nieko, tik jį. Bet vėliau, žaidimui progresuojant jūs jau pats rinksitės sau draugus ir priešus.

Vienas iš didžiausių skirtumų naujame žaidime bus jūsų bendravimas su kitais žmonėmis. Ankstesniuose žaidimuose jūs dažniausiai pats sulaukdavote skambučių, bei darbo pasiūlymų. Dabar viskas bus kitaip. Dabar jūs pats skambinsite kitiems, organizuosite susitikimus ir kursite savo gyvenimą.

„GTA IV“ žaidime bus atkurti keturi iš penkių Niujorko rajonų, taip pat ir dalis Niu Džersio. Bruklinas taps Brokeriu, Manhetenas transformuosis į Algonquiną, Kvinsas (Queens) taps Dukes, Bronksas taps Brohanu, o dalis Niu Džersio – Alderney.

Nors tai ir nebus pati didžiausia „GTA“ serijos pasiūlyta teritorija, tačiau teigiama, jog ji bus žymiai geriau detalizuota. Keletą vaizdo efektų jau buvo galima pastebėti žaidimo filmuke, o „Rockstar“ tik patvirtina, kad grafika mus tikrai nustebins. Be jos, didesnį įspūdį turėtų palikti ir įvairių personažų DI. Netgi paprasti praeiviai gatvėje nebus tik tuščios vietos. Dabar jei gyvens savo gyvenimą, turės savo tikslus ir visiškai nekreips dėmesio į jus.

Kaip ir senesniuose žaidimuose, žadamas didelis dėmesys garso efektams, aktoriams ir muzikai. Mums turėtų būti pasiūlytas išties didelis įvairiausių radijo stočių pasirinkimas, transliuojamų Liberty City. Tiesa, išgirsti žymių Holivudo aktorių kažin ar mums pavyks, nes „Rockstar“ dažniausiai renkasi mažiau žinomus talentingus aktorius.

Pranešama, jog daugelio žaidėjų režimas irgi bus! Tiesa, „GTA IV“ tikrai neturėtų pavirsti MMORPG, o jis turėtų būti panašus į vieno žaidėjo režimą. Šiuo metu „Rockstar“ teigia, kad tiek „PS3“, tiek „Xbox 360“ žaidimo versijos turėtų atrodyti panašiai.