Na ką, laukiat rezultatų apie MW3 startą? Aš irgi laukiau, o dabar galiu ir paskelbti. „Modern Warfare 3“ nepajėgė išstumti „Battlefield 3“ iš pirmosios TOP pozicijos. Tiesa, jei pasakyčiau tik tiek — apsimeluočiau.

Esmė tame, kad nepaisant visos turėtos informacijos apie kainas ir startus, „Topo centro“ lentynų taip ir nepasiekė „Modern Warfare 3“ versijos asmeniniam kompiuteriui. Turint galvoje, kad „Battlefield 3“ pardavimuose drakono dalį turėjo būtent ši platforma, galima drąsiai teigti, kad varžybos „Topo centre“ vyko nesąžiningai. O kas jei ignoruotume AK pardavimus? Tuomet „Modern Warfare 3“ būtų geriausiai parduodamas konsolinis žaidimas, konkurentą sutraiškęs gan dideliu skirtumu. Tiesą sakant, žvelgiant į pardavimus nuo 11.01 iki 11.05 trūko visai nedaug, kad „Modern Warfare 3“, net ir be PC versijos taptų geriausiai parduodamu žaidimu. Tokios, tad tokelės, kurios beje šį tą pasufleruoja ir apie BF3 suvokimą Lietuvoje. Jis akivaizdžiai artimesnis AK žaidėjams.

Kitos naujienos… Į parduotuves akivaizdžiai pasipylė Kalėdų dovanų ieškantys dėdės ir tetos, neturintys žalio supratimo apie žaidimus. Didžiausiam tėvų siaubui, į TOP‘us grįžta du klasikiniai GTA žaidimai. Tiek jie, tiek „Carbon“ dominuoja PS 2 (oficialios jaunųjų žaidėjų konsolės) TOP‘uose. Neradę lentynose MW3 žmonės taip pat pradėjo pirkti MW2, savo pozicijas pagerino ir „Kinect Sports“. Bendromis jėgomis visi šie įvykiai stumtelėjo MMH VI žemyn į 9 poziciją, bet Herojai išsilaikė TOP‘e ir tai džiugina!

„Topo centro“ TOP 10 (visos sistemos) 11.01 – 11.15
Battlefield 3 (AK/X360/PS3) (+0)
Call of Duty: Modern Warfare 3 (PS3/X360) (—)
Kinect Sports (X360) (+2)
Call of Duty: Modern Warfare 2 (AK/X360/PS3) (—)
Need For Speed: Underground  (+3) (AK)
Grand Theft Auto: San Andreas (AK/PS2) (—)
Need For Speed: Carbon (AK) (—)
Grand Theft Auto: Vice City (PS2) (—)
Might & Magic Heroes VI (AK) (-7)
Battlefield: Bad Company 2 (AK/PS3/X360) (-3)

Topas sudarytas skaičiuojant parduotus žaidimus vienetais. Identiški žaidimų „portai“ kelioms tos pačios kartos sistemoms — sumuojami. Skaičius skliausteliuose žymi pasikeitimą lyginant su prieš tai buvusiu topu, (—) reiškia, kad prieš dvi savaites žaidimas nebuvo TOP‘e.

Geriausiai parduodami žaidimai pagal platformas
AK — Battlefield 3
PS3 — Call of Duty: Modern Warfare 3
XBOX360 — Call of Duty: Modern Warfare 3
Wii — Wii Fit Plus
PSP — Echoshift
PS2 — Need for Speed: Undercover

Geriausiai parduodamas žaidimas vienai sistemai — „Battlefield 3″ (AK).
Sistema kuriai buvo parduota daugiausiai žaidimų — AK.

Kaip sekėsi kitiems naujiems žaidimams?
Bendrame TOP nesimato, bet konsoliniuose TOP‘uose išsilaikė „Batman: Arkham City“, ūgtelėjo senų ir naujų „Kinect“ žaidimų pardavimai. Tai nestebina.
Nei „LA Noire“ (AK), nei „Uncharted 3“, nei „Skyrim“ — „Topo centro“ TOP‘e nepasirodė. Jei įdomu — „Battlefield 3“ užėmė antrą vietą tiek PS3, tiek X360 TOP‘uose, bet kaip jau minėjau, atsilikimą nuo MW3 ten galima skaičiuoti kartais.

Ko laukiam antroje lapkričio pusėje?
Ko gero to paties, kaip ir pirmoje. Žiūrėsim kaip sekasi šio mėnesio žaidimams, MW3 vis dar turi šansų išstumti BF3 iš pirmos pozicijos, net ir be AK pardavimų. Turėsim pirmus „NFS: Shift“ ir „Revelations“ rezultatus, tačiau šių žaidimų išankstinio užsakymo kampanijos vyko kitur, tad konkrečiai „Topo Centro“ TOP‘ams, šis startas greičiausiai neturės reikšmingos įtakos. Prasidės „Arkham City“ (AK) versijos pardavimai, įdomu ar jų pakaks, kad permesti žaidimą iš konsolinių TOP‘ų į bendrą. Aš asmeniškai labai laukiu „Anno“ starto duomenų, bet atsižvelgiant į taip, kaip tyliai šis prisėlino, stebuklo irgi nelaukiu.