Nintento prezidentas Satoru Ivata (Satoru Iwata) vakar dienos pranešime, kurį skaitė Japonijos Ekonomikos fonde, pateikė duomenis iš pardavimų statistikos, kuriais remdamasis sako, jog internetiniai žaidimai dar nėra svarbūs šiai industrijai.

Ivata pristatė Playstation 2 golfo žaidimo (jame yra galimybė žaisti internete) pardavimų statistiką ir palygino ją su jo pirmtaku. Išvada buvo tokia – „tai įrodymas, jog žaidėjai dar nenori internetinių žaidimų“.

Pasako Ivatos pranešimo, kuris buvo išplatintas ir Internete: „Dauguma pirkėjų nenori mokėti [papildomai] pinigų už Interneto ryšį, o kai kuriems pirkėjams prisijungimas prie Interneto vis dar yra pakankamai sudėtingas.“

Nintendo – vieninteliai iš didžiojo konsolių trejeto, vis dar skeptiškai vertina tinklinio žaidimo galimybes. Jie pradėjo pardavinėti modemus ir plačiajuosčio ryšio adapterius, tačiau tik tam, kad padėtų kitoms kompanijoms ir jų leidžiamiems žaidimams, kurie turi ir tinklinio žaidimo režimus, tačiau patys kol kas nesukūrė nė vieno tokio žaidimo.

Sony ir Microsoft tinklinę įrangą planuoja įdiegti į savo sekančios kartos konsoles, kaip nuolatinį komponentą, tačiau dar nežinoma ar Nintendo naujoji „Revolution“ konsolė turės tokią funkciją.

Kita vertus – Nintendo teigiamai žiūri į bevielį ryšį, kuris bus panaudotas jų nešiojamuose įrenginiuose. Game Boy Advance turi tokio ryšio priedą, o Nintendo DS turės integruotus Bluetooth ir 802.11b bevielio tinklo įrangą.

Savo pranešime Ivata taip pat atkreipė dėmesį į susidariusią nuomonę, jog Nintendo tikslas yra vaikų auditorija. „Žaidimai neturėtų būti skirti tik vaikams arba tik suaugusiems“, – praneša Ivata. „Priešingai – mes kursime programinę įrangą, kurią galėtų naudoti ir iš karto suprasti [kaip naudotis] visi.“ Visgi Ivata pastebėjo, jog žaidimų industrijoje kyla nauja, suaugusiems skirtų žaidimų, banga.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su trečios šalies-nepriklausomais žaidimų kūrėjais, Ivata leido suprasti, jog žaidimų kūrėjų Nintendo gali ieškoti tarp vakarietiškų studijų ir su jais bus pasirašyta vis daugiau sutarčių. „Mes ruošiamės išplėsti savo žaidimų ribas, todėl iškosime kitokio, nei japoniškas, požiūrio į žaidimo procesą“, sakė jis. „Jau deramės su keletu stambių Vakarų žaidimų kūrėjų ir (jei viskas gerai susiklostys) iki metų pabaigos turėsime nemažai naujų projektų.“

Pabaigoje Ivata trumpai apžvelgė ir jų naujus santykius su Bandai – susilaikydamas nuo standartinės programos „neigti viską“, Ivata pasakė taip: „Artimesni ryšiai gali būti naudingi abiems pusėms ir būtų gražu, jeigu mūsų kompanijos galėtų kartu sukurti ką nors įdomaus.“