Pastaruoju metu telefonai vis labiau panašėja į kompiuteriais. Jie įgauna panašius vidinius komponentus: telefonas – dviejų branduolių procesorius, sparčią didelės talpos darbinę atmintį, jau nekalbant apie QWERTY klaviatūrą, o kai kurie specialistai sugeba senesnes kompiuterio operacines sistemas pritaikyti telefonams. Na o pigūs kompiuteriai įgauna telefonų techninę įrangą, arba, paprasčiau pasakius, Hardware, bei operacines sistemas, tokias, kaip Google Android.

Ką tik buvo panaikinta dar viena riba tarp šių dviejų įrenginių. Išmaniajam telefonui skirtas procesorius buvo paspartintas. Ne gana to, procesoriaus spartinimo rezultatą galima pavadinti netgi labai sėkmingu.

Spartinimui buvo pasirinktas T-Mobile G2 telefonas. Tai yra HTC Vision versija, skirta T-Mobile tinklo vartotojams, nuo originalo besiskirianti, bene, tik savo pavadinimu. Deja, nei T-Mobile G2, nei HTC Vision vardu žinomas mobilusis telefonas Lietuvos pardavėjų salonuose nėra sutinkamas.

T-Mobile G2 turi Qualcomm Snapdragon MSM7230 procesorių. Jis, standartinėmis konfigūracijomis, gali pasiekti 800 MHz dažniu. Šis procesorius yra sukomplektuotas su naujos kartos Qualcomm sisteminiais lustais. Spartintojams šio procesoriaus dažnį pavyko pakelti nuo 800 MHz net iki 1,42 GHz.

Tai yra išties įspūdinga. 77,5 procentais padidinta sparta nepadarytų gėdos netgi spartinant, priešingai, naudojant įprastą aušinimo sistemą tai būtų padaryt neįmanoma. O toks rezultatas buvo pasiektas telefone, kurio gamintojai net negalvojo, jog jų gaminiui bus keliami dažniai.

Įstabiausia yra tai, jog 77,5 procentai dar neriba! Pasak šaltinio, yra potencialas pasiekti dar didesnius dažnius. Akivaizdu, jog Qualcomm Snapdragon MSM7230 procesoriaus spartinimo galimybės yra išties milžiniškos ir stebinančios.

Vien noro, paturbinti mobiliajam telefonui nepakaks. Tokia galimybė paprastam žmogui beveik neįmanoma. Tam reikės nulaužti jo programinę įrangą, ką ir padarė šio išmaniojo telefono T-Mobile G2 spartintojai.

Taip pat aš abejoju ar, net esant tokiai galimybei, spartinčiau tokį mobilųjį telefoną. Paprasčiausiai nematau tam priežasties. Neabejoju, jog jums, kaip ir man gali pritrūkti 800 MHz spartos procesoriaus. Be to būtų ypač sunku suderinti stabilų telefono veikimą. Be to žymiai sutrumpės baterijos veikimo laikas. Taigi galima konstatuoti jog telefono spartinimas išliks tik smagia entuziastų pramoga.