Jau ketvirtą kartą surengto Lietuvos dizaino prizo „Geras dizainas“ nugalėtojai paskelbti vakar Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje. Renginio metu apdovanoti 12 geriausių gaminių bei trys projektai. Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ teikiamas estetiškiausiems ir funkcionaliausiems lietuvių kurtiems produktams, skirtiems masinei gamybai, galintiems sėkmingai konkuruoti užsienio ir vietinėje rinkoje.

Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ yra nacionalinis konkursas, skirtas atrasti ir pažymėti geriausiam dizainui šalyje – Lietuvos įmonių produkcijai ir Lietuvos dizainerių darbams. Konkursą nuo 2012 m. organizuoja asociacija „Dizaino forumas“.

Šiais metais būti įvertintais panoro net 220 kūrėjų. Dalyvius vertino tarptautinė komisija, sudaryta iš šešių narių: Sonja Dahl („Nesta“, inovacijų įgūdžių programų vadovė), Stefan Nilsson (galerininkas, redaktorius, tendencijų analitikas), Alessio Liuni (architektas ir dizaineris), Maris Takk (Estijos dizaino centro komunikacijos vadovė) ir prof. Serge Serov („Golden Bee“, grafinio dizaino bienalės prezidentas).

Vienu iš nugalėtojų jau trečią kartą šiame konkurse tapo „ACME Europe“ kurtas gaminys – ekranų valymo rinkinys „ACME DROP Screen cleaner 2 in 1“ (dizaineris Julius Bučelis).

„Buvau tikrai nustebusi, pamačiusi, koks panašus lietuviškas ir estiškas dizainas. Mano manymu, mūsų šalių kūrėjai yra panašiame lygmenyje kaip ir latviai, suomiai ar švedai. Tačiau kuo toliau tuo labiau tampa sudėtinga įžvelgti kokius nors kultūrinius išskirtinumus. Kalbant apie „ACME DROP Screen cleaner 2 in 1“ man labiausiai patiko jo funkcionalumas, labai patogi minimalistinė forma ir, žinoma, puiki daugiafunkcinio dizaino idėja“, – įspūdžiais dalinosi viena komisijos narių, Maris Takk.

Nugalėtojų paroda muziejuje vyks visą Dizaino savaitę – iki gegužės 10 dienos.