Mobiliųjų telefonų gamintoja Nokia šiandien pristatė du naujus ekonominės klasės mobiliuosius telefonus. Nokia Asha 205 ir Nokia 206 turi Slam funkciją, kuri leis greitai dalintis norimu turiniu, o priklausomai nuo pasirinkto modelio, vartotojas telefone galės naudoti arba vieną, ar dvi mobiliojo operatoriaus SIM korteles.

Nokia Asha 205 ir 206 yra pirmieji Suomijos gamintojo modeliai, turintys Slam funkciją. Ji leidžia vartotojams greičiau dalintis failais, pavyzdžiui nuotraukomis ar vaizdo įrašais, su netoliese esančiais draugais. Slam veikia su dauguma Bluetooth ryšio technologiją palaikančių telefonų, tačiau naudojant Slam vartotojams nereikia prietaisų iš anksto suporuoti, taip pat nebūtina, kad kitas vartotojas taip pat turėtų telefoną su Slam funkcija. Tiesa, kol kas tai negalioja iOS ir Windows Phone įrenginiams. Kaip ir dabar labai madinga (ypač Nokijose), prie feisbuko prisijungiama vieno mygtuko spustelėjimu.

Nokia Asha 205 telefonas turi QWERTY klaviatūrą. Vaizdas atkuriamas 2,4 colių įstrižainės QVGA raiškos (320×240) ekrane. Telefone įmontuoti tik simbolinė kamera, kuri šiais laikais gali sukelti nebent juoką. Ji daro VGA (640×480) raiškos nuotraukas ir filmuoja mažyte 176 x 144 raiška vos 10 kadrų per sekundę greičiu. Jau pamiršome tokią telefonų aprašymo stilistiką, tačiau reikia paminėti, kad jame randasi Micro SD atminties kortelių skaitytuvas.

Nokia 206 turi klasikinę skaičių klaviatūrą ir tokį patį, tik pasuktą 2,4 colių skersmens ekraną. Nokia 206, kuris bus ryškios pasirinktos spalvos – žydros, rožinės ar geltonos – korpusu. Gamintojas teigia, kad šis telefonas yra orientuotas į naršymą internete. Kamera jau fiksuoja 1,3 megapikselio raiškos fotografijas, bet filmavimo galimybės išlieka tokios pačios. Jis taip pat gali nuskaityti iki 32 GB dydžio atminties korteles.

Lietuvoje naujieji telefonai turėtų pasirodyti 2013 m. vasario ar kovo mėnesį ir kainuoti apie 250 litų. Nenoriu būti pesimistas, bet primokėję šimtinę galite gauti pigiausią išmanųjį telefoną, kuris savo funkcionalumu tiesiog triuškintų šiuos Nokia telefonus.