Prieš dešimt metų fotoaparatų gamintojai, kovojo, kieno fotoaparatai išspaus daugiau megapikselių. Kai tas skaičius perkopė 10 megapikselių skaičiukų karas baigėsi, kadanagi vartotojai suprato, kad ir 5 megapikselių jiems yra per akis. Na o dabar Nokia pabudo iš gilaus miego pristatydama 41 megapikselio kamerą turintį Lumia 1020 išmanųjį telefoną.

Nors tokia pati kamera buvo naudojama prieš pusantrų metų išleistame Lumia 808 PureView modelyje. Net keista, kad jos perkėlimas ant Lumia 920 modelio platformos visiems sukėlė neįtikėtinai daug džiaugsmo ir visi pradėjo taukšti apie mobiliosios fotografijos revoliuciją.

Pirmiausia nuraminsiu atskleisdamas, kad tai net nėra 41 megapikselio kamera, kaip Nokia deklaruoja. Tai yra paprasta vos 5 megapikselius turinti kamera. Megapikseliai yra pagaminami, naudojant Nokia Pro Camera App’są. Iš vieno pikselio ir septynių aplinkinių taškų telefonas bando nuspėti, koks bus pagamintas taškas. Na o be minėtosios programėlės pavyks fiksuoti tik 5 megapikselius.

Na o Nokia Pro Camera app’sas iš tiesų yra vienintelė naujiena, kuri bus prieinama Ne tik ant Lumia 1020, bet ir senesnių 900-osios kartos modelių. Nokia skambiai pranešė, kad ji suteiks ne tik pikselių gamybos galimybę, bet ir DSLR fotoaparatams būdingų nustatymų įvarovę. Jeigu ISO jautrumas ar baltos spalvos balansas reguliuojamas tik tokiuose fotoaparatuose, Nokia būtų teisūs, tačiau dabar tai gali daryti net ir pati pigiausia muilinė

Dar labiau nuramina tai, kad kamera iš tiesų negali net ir prigaminti tiek daug pikselių, kiek pati Nokia linkusi teigti. Darant 4:3 nuotraukas, jų raiška siekia 38 megapikseliai, o 16:9 kraštinių santykį turinčios fotografijos fiksuojamos 34 megapikselių raiška. Tai iš kur atsirado 41 megapikselis? Nokia pateikia visą sensoriaus dydį, kurį jie apskaičiuoja sudauginę 4:3 fotografijų aukštį ir 16:9 fotografijų plotį.

Nors Nokia paruoštos bandomosios fotografijos atrodo labai dailiai (o kitaip ir negali net būti), tačiau užtenka jas padidinti, kad išlįstų visi gražumai. Išdidinus fotografijas matosi ir pakankamai daug vaizdinių triukšmų ir galime suprasti, jog pikselių kiekis nuotraukos kokybės spausdinant ją ypač dideliu formatu nepridės.

Aišku ir fotografuojant fotoaparatu išdidinus viską iki tikrojo dydžio ekrane vaizdas nėra gražus, tačiau tada jis būna kur kas geresnis. Atliekant realias fotografijas, rezultatai kaip visad bus prastesni, nei pateikti geriausiai gamintojams išėję kadrai. Beje, kaip pamename, Nokia ir taip yra linkusi pagerinti savo kamerų bandomuosius pavyzdžius

Kitais klausimais Lumia 1020 beveik identišką senesniems modeliams iš Lumia 9**. Jie turės tą patį 4,5 colio ekraną, atkuriantį 1024*768 raišką. Telefone plaks 1,5 GHz dviejų branduolių procesorius, turintis Adreno 225 grafinį posistemį. Lumia 1020 taip pat turės 2GB RAM bei 32GB vidinės atminties, skirtos dviženklio megabaitų dydžio nuotraukoms ir kitiems duomenims. Be abejo telefone dirbs visuose aukštesnės klasės Nokia telefonuose sutinkama Windows Phone operacine sistema. 

Lietuvoje prekyba telefonu prasidės per paskutiniuosius tris metų mėnesius, tuo tarpu JAV jis debiutuos greičiau nei per dvi savaites. Galima prognozuoti, jog Lumia 1020 kaina Lietuvoje sieks apie 2500 litų. Taigi akivaizdu, kad telefonas, geriausiu atveju, galės konkuruoti su penktadalį jo kainos vertais fotoaparatais. Kadangi Nokia Pro Camera app’sas nebus iš karto įdiegtas į telefoną, greičiausiai už jį reikės primokėti dar tam tikrą sumą pinigų.

Games.lt