Praėjusį savaitgalį rašėme, jog originaliojo „Far Cry“ ir „Crysis“ serijos kūrėjus ištiko rimti finansiniai sunkumai, dėl kurių kompanija galbūt net atsidūrė ant bankroto slenksčio. Šie gandai savaitės pradžioje buvo paneigti „Crytek“ atstovų. Buvo pareikšta, kad kompanijos darbo netrikdo jokie finansiniai sunkumai.

Tačiau dabar pasirodė nauji gandai, kurie ir vėl tvirtina, kad „Crytek“ išgyvena sunkius laikus. Šie gandai taip pat teigia, kad „Crytek“ stengiasi kaip įmanoma labiau nuslėpti susidariusią situaciją.

Keli vis dar dirbantys kompanijoje darbuotojai ir keli jau pasitraukę portalui „Kotaku“ pranešė, kad „Crytek“ vėluoja darbuotojams išmokėti algas. Teigiama, kad vadovybė nuolatos žada sutvarkyti šią situaciją, tačiau nieko nepadaro. O taip pat per pastaruosius tris mėnesius apie 100 kompanijos darbuotojų pasitraukė iš kompanijos ir persikėlė į kitas darbovietes. Jei tai tiesa – „Crytek“ prarado nemažą dalį darbuotojų, mat anksčiau buvo skelbta, kad visame pasaulyje kūrėjas turi apie 750 darbuotojų.

Teigiama, kad dar kovą buvo nuspręsta nutraukti darbus ties keliais projektais. Vienas iš jų – „Ryse: Son of Rome“ tęsinys (primename, kad anksčiau skelbtuose ganduose buvo teigiama, kad „Ryse“ kūrimo išlaidos ir tapo viena iš iškilusių finansinių sunkumų priežasčių). O, pasak „Game Informer“, ant plauko taip pat pakibo ir prieš E3 parodą anonsuoto „Homefront: Revolution“ likimas.

Kompanijos darbuotojų pasakoja, kad kompanijos viduje yra nuolatos skundžiamasi dėl prastos padalinių tarpusavio komunikacijos. Taip pat kalbama, kad kompanijos sprendimas pereiti prie free-to-play žaidimų buvo prastas ir būtent tai tapo pagrindine ištikusių finansinių sunkumų priežastimi.

„Vietoje to, kad susitelkti į tai, kas kompanijai iš ties puikiai pavyko – kurti inovatyvius žaidimus asmeniniams kompiuteriams ir tobulinti grafinį variklį – mes paprasčiausiai sekame madingą industrijos tendenciją“ apie free-to-play krypties pasirinkimą kalbėjo „Crytek“ darbuotojas. „Tačiau kiekvieną kartą kai mes tai padarome, mes šiek tiek pavėluojame ir mus ima gerokai leinkti konkurentai. Tame nėra jokios prasmės ir tai liūdina tiek darbuotojus, tiek gerbėjus“.

Sekantį žingsnį turėtų žengti „Crytek“ vėl visa tai neigdami. Bet čia yra vienas „bet“… Vakar kompanijos vadovas Avni Yerli nurodė kompanijos darbuotojams nekalbėti su spauda šia tema bei apie tai, kas šiuo metu vyksta kompanijos viduje. Ar tai išties yra bandymas nuslėpti tikrąją padėtį?