Praėjusią savaitę Prancūzijoje įsikūręs žaidimų leidėjas „Ubisoft“ įsigijo autorines teises į visus amerikiečio Tom Clancy kūrinius. Ilgai nelaukusi šią savaitę kompanija anonsavo ir apie visiškai naują „Tom Clancy“ serijos žaidimą – „H.A.W.X.“

Tai bus karinis naikintuvų simuliatorius. Apie tokį žaidimą „Ubisoft“ paskelbė dar praėjusių metų rugsėjį, bet iki šiol jam nebuvo suteiktas oficialus pavadinimas. „H.A.W.X.“ bus skirtas asmeniniams kompiuteriams, „Xbox 360“ ir „PlayStation 3“ konsolėms. O jo pasirodymo laukiama šių metų rudenį.

Jo kūrimu rūpinasi „Ubisoft“ studija Bukarešte (Rumunija), kurie jau turi patirties kuriant panašaus žanro žaidimus (Blazing Angels). „H.A.W.X.“ istorija rutuliosis netolimoje ateityje, kur privačios karinės bendrovės (arba trumpiau PMC) po truputį pakeis įprastas nacionalines kariuomenes. O po fiktyvios 2012 metų Islandijos sutarties, netgi ims dalyvauti ir oro mūšiuose. Tačiau pasirodo, kad toks perėjimas pasaulio taikai neišėjo į naudą. Tarptautinių sutarčių nesilaikymas ir noras sukelti kuo daugiau karų, galiausiai privertė likusias nacionalines valstybių armijas imtis veiksmų.

„H.A.W.X.“ žaidėjams siūlys apie 50 šiuolaikinių naikintuvų ir kitų karinių lėktuvų. Ir nors kol kas nė vienas iš jų nebuvo įvardintas, bet iš pateiktų kelių nuotraukų galime pasakyti, jog gausime galimybę paskraidyti tiek „F-16 Fighting Falcon“, tiek „Harrier“, tiek ir naujausiais „F-22 Raptors“ naikintuvais.

Be vieno žaidėjo režimo, „H.A.W.X.“ taip pat siūlys tinklinį režimą, palaikysianti iki 16 žaidėjų, ir bendradarbiavimo (co-op) režimą, kuriame dalyvauti galės iki 4 žaidėjų. Žemiau – pirmasis žaidimo filmukas.