„Ninja Gaiden“ serija pastarąjį sykį aplankė asmeninius kompiuterius 1991 metais, kai buvo išleistas šonu slenkantis veiksmo žaidimas „Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos“.

1995 metais „Ninja Gaiden“ serija nutrūko, o 2004-taisiais buvo prikelta naujam gyvenimui kaip išskirtinė „Xbox“ frančizė. „Microsoft“ ir „Tecmo“ draugystė tęsėsi neilgai. 2007-taisais pasirodė „Ninja Gaiden Sigma“ – konsolei „PlayStation 3“ specialiai perdaryta pirmoji naujojo „Ninja Gaiden“ dalis. Nuo to laiko serija pabuvojo daugelyje konsolių, bet nei viena jos dalis nebuvo išleista asmeniniams kompiuteriams. Iki šiol.

 „Tecmo Koei America“ vyresnysis viceprezidentas ir generalinis direktorius Amosas Ip  patvirtino, kad būsimoji serijos dalis, pavadinta „Yaiba: Ninja Gaiden Z“, pasirodys ir asmeniniuose kompiuteriuose. Ji bus platinama per „Steam“.

„Yaiba: Ninja Gaiden Z“ yra šalutinė serijos dalis. Žaidimas pasakoja apie iš numirusių prikeltą ir kyborgu paverstą nindzę vardu Yaiba Kamikaze, kuri siekia atkeršyti ją nužudžiusiam pagrindiniam „Ninja Gaiden“ herojui Ryu Hayabusai. Negana to, pasaulyje siautėja zombiai. Prieš galėdamas atkeršyti Ryu, Yaiba privalo sustabdyti zombių siautėjimą. Paslaptinga organizacija, pavertusi jį kybrogu, už tai jam pažadėjo suteikti visą trūkstamą galią, kurios jam reikia, kad galėtų nukauti Ryu.

Žaidimas naudos „Unreal Engine 3“ variklį ir bus atvaizduojamas „cel shading“ grafikos stiliumi. Kūrimui vadovauja garsusis „Megaman“ autorius ir „Onimusha“ bei „Dead Rising“ serijų prodiuseris Keiji Inafune. Prie „Yaiba: Ninja Gaiden Z“ dirba ne tik „Team Ninja“, bet ir dar dvi kitos studijos – „Spark Unlimited“ ir „Comcept“.

„Yaiba: Ninja Gaiden Z“ pasirodys kitų metų viduryje ir bus išleistas asmeniniams kompiuteriams bei konsolėms „Xbox 360“ ir „PlayStation 3“.