Ankstyvaisiais 1980-aisiais, Motion Picture Association of America (MPAA) sukūrė naują vertinimo reitingą PG-13. Jis buvo skirtas filmams, kurie buvo per žiaurūs šeimyniniam PG reitingui, bet netiko ir tik suaugusiems skirtam ženklui R.

Šiandien, MPAA atitikmuo Entertainment Software Ratings Board (ERSB). Sukūrė savo nuosavą vidutinį vertinimą. Prie jau penkių esamų, „EC“ – ankstyvai vaikystei, „E“ – visiems, „T“ – paaugliams, „M“ subrendusiems ir „AO“ – tik suaugusiems, prisidėjo dar vienas, pavadinimu E10+.

Pagal pavadinima galima suprasti, jog šiuo ženklu paženklinti žaidimai bus skirti visiems nuo 10 metų ir vyresniems. Šis ženklas atsidurs tarp „E“ ir „T“ ženklų. Kaip teigia ERSB, šiuo ženklu bus ženklinami žaidimai kuriuose jau galima rasti ganėtinai daug smurto užuomazgų, nešvankios kalbos ar tiesiog vaikams iki 10 metų netinkamų vaizdų. Visi mažiau rizikingi žaidima ir toliau gaus „E“ reitingą.

„Mes tikimės, jog daugelis lenktynių, sporto ir nuotykų žaidimų ir toliau gaus „E“ reitingą, t.y. 6 metų ir vyresniems“, – kalbėjo ESRB prezidentas Vance. „O žaidimai turintys didesnį pavojaus lygį, ir netinkamį vaikams nuo 6 iki 9 metų, tokie kaip lenktynių žaidimai su daugau veiksmo, ar muštynių žaidimai su super herojais, bus ženklinami E10+ ženklu“.

Šiuo metu nėra žinoma, kokie žaidimai bus pirmieji paženklinti naujuoju reitingu. Norėčiau dar priminti jog visoje Europoje galioja PEGI reitingavimo sistema, o ERSB yra privalomas tik Šiaurės Amerikoje.