Pasakysiu atvirai, nesitikėjau, kad „World of Warcraft: Cataclysm“, pats savaime džiugins labiau nei naktinis startas. Užbėgdamas įvykiams už akių (tiksliau apžvalgai kurią parašysiu kitą savaitę), galiu drąsiai ištarti „Šauniai padirbėta. Blizzard, duokit penkis!“.

Grįžkime prie naktinio starto. Šiemet jis buvo rekordinis. Žaidimas Lietuvoje startavo 6 „Baituko“ ir „Topo Centro“ parduotuvėse apie kurias rašėme ir dar bala žino keliose apie kurias nerašėme! Nerašėme nes nespėjome, „Elektromarkt“ ir kelios mažesnės parduotuvėlės prie WOW vajaus prisijungė likus vos dienai iki starto. Atitinkamai, visi naktį apsiprekinti išėję žaidėjai buvo nudžiuginti nuolaidomis ar smulkiomis atminimo dovanėlėmis. Konkurencija yra gerai, šis naktinis startas tai įrodo, o kai kurie laimingieji už „Cataclysm“ sumokėję vos 99 litus, gali tai paliudyti.

Aš pats buvau starte Kaune, Megoje pas „Baituką“. Šiaip viskas praėjo gan ramiai ir sklandžiai. Paprastai „Baituko“ personalas, laukdamas prekybos starto pradžios pakalbina susirinkusius į startą žaidėjus, bet šį kartą viskas vyko ramiau. „Mega“ sugalvojo išjungti greta parduotuvės esantį apšvietimą, o be mūsų pastate buvę apsauginiai neturėjo žalio supratimo kaip jį įjungti atgal. Laukėm prieblandoj, nors didžiąjai daliai žmonių tai buvo nė motais. Pirkėjai rinkosi mažais būreliais ir aptarinėjo vakaro planus apsimesdami, kad nespokso į Undead‘ų batais mūvinčią Blood Elf‘ę.

Čia ir pasimatė pagrindinis skirtumas tarp strateginių ir MMO žaidimų. Jei per „Starcraft II“ naktinį startą, per 50 žmonių liko prie parduotuvės ir tiesiog „tūsinos“ taukšdami niekus, tai pirkdami WOW vos tik gavę dėžutę visi iškurnėjo namo. Tą patį padariau ir aš. Kauno „Baituke“ tą naktį apsilankė per 50 žaidėjų. Apie panašius skaičius praneša ir Kauno „Topo Centras“.

Vilniuje lankomumas buvo kur kas didesnis. Tiek „Baituko“ tiek „Topo Centro“ parduotuvės praneša sulaukusios po daugiau nei pusantro šimto lankytojų.

Vilniaus „Top Centre“ buvę kolegos, patvirtina paties prekybos tinklo išplatintus žodžius, kad „Ieškantys daugiau naudos užsistovėdavo prie prekybos stendų – tąnakt buvo sunku apsispręsti“. Vilniečiai pasakoja, kad vos atsidarius durims, didžiulė dalis žmonių nulėkė ne prie WOW, o prie „Logitech“ stendų.

Klaipėdos „Topo Centre“ apsilankė apie 70 žmonių.

Kaži ar sudėjus visus pasiryžusius nučiuožti iki parduotuvės gruodžio 6–os naktį, susidarytų 1000. Žinant, kad iš gausybės prekybos vietų duomenų neturime, manau tai visai įmanoma.

O dabar žodis jums. Jei buvot naktiniam starte (ir neužstrigot Azerote), pasidalinkit įspūdžiais komentaruose!

Startų foto:

Apie naktinį startą taip pat rašo Exe.lt ir Dievo Režimas.
Tekste panaudotos Exe.lt, Baituko ir Topo Centro nuotraukos.