Tinklalapis „GamesIndustry.biz“ paskelbė istoriją apie tai, kaip „Valve“ pačioje pradžioje bandė pasiūlyti „Steam“ sistemos idėją didiesiems rinkos žaidėjams – „Microsoft“ ar „Yahoo“, kol galiausiai nusprendė viską kurti patys.

Vieno interviu metu „Valve“ vadovas Doug Lombard prašneko apie kompanijos vargus bandant rasti norinčius kurti visiškai naują paslaugą PC žaidėjams. Gaila, bet tuo metu jie iš daugelio sulaukė neigiamo atsakymo.

„Mes bandėme kalbėtis su Yahoo, Microsoft ir kiekviena galima naujosios sistemos kūreja“, – sakė jis. „Mes paprasčiausiai išsakėme visas savybes, kurias norėtume matyti naujoje sistemoje. Mes norėjome automatinio atnaujinimo galimybės, geresnės apsaugos prieš piratavimą ir sukčius. Apie žaidimų pardavimą mes sugalvojome tik vėliau“.

„Taigi, mes keliavome po kompanijas ir klausėme: „Ar jūs darote tokius dalykus?“ Ir visi atsakydavo: „Nejuokaukit, tokie dalykai bus tik tolimoje ateityje. Mes negalime jums padėti““, – įspūdžiais dalinosi Lombard.

Užtat šiuo metu „Steam“ pardavinėja beveik 300 skirtingų žaidimų, o prisiregistravusių skaičius sistemoje siekia 14 milijonų.