Žaidimų ir filmų pramonė tampa kone susijusi glaudžiausiais ryšiai, kai vis išgirstame naujienas apie žaidimų persikėlimus į didžiuosius ekranus. Galima diskutuoti apie tokių adaptacijų pasisekimus ir nesėkmes iki nukritimo. Visgi turbūt daugelis sutiks, kad visai neblogai tokiu būdu prisiminti kažkada žaisto žaidimo sukeltas emocijas. Ir jei nepatiko ekranizacija – vėl pasinerti į žaidimo pasaulį.Tačiau kitas klausimas yra toks: jei jau taip iš eilės imamasi ekranizacijų, tai koks žaidimas, dar nepatyręs tokios garbės, tikrai to nusipelno? Tikrai turbūt ne vienas, bet vėlgi tai dar vienas diskusijos objektas. Asmeniškai galiu išskirti vieną žaidimą – Return to Castle Wolfenstein.

Pirmo asmens šaudyklių fanams tikrai nereikia priminti šio žaidimo ir jo istorijos. Tiems, kurie visgi yra praleidę pro akis, galima trumpai apibūdinti: šiame žaidime mums tenka amerikiečių kario, kovojančio prieš nacius, vaidmuo. Įsifiltravęs į nacių užimtą pilį, turėsi ne tik kovoti su paprastais kariais, tačiau ir atskleisti slapčiausius nacių eksperimentus, kurie susiję su misticizmu, paranormaliais reiškiniais bei chirurginiais bandymais.

Tad nuo pat žaidimo išleidimo 2001 metais sklandė gandai apie ekranizacijos galimybę. Ilgą laiką šie gandai tai stiprėjo, tai silpnėjo – ir 2008 metais vėl jie atsinaujino. Nuo pat pradžių, filmas buvo siejamas su režisieriaus Rob Cohen vardu, tačiau tuo tai ir pasibaigė. Estafetę tada perėmė Roger Avery, kuris apsiėmė ir scenarijaus paruošimu. Darbai, kai jis pats teigė, klostėsi tiesiog puikiai ir jis nekantravo pradėti filmavimo darbus. Sunku būtų surasti tinkamesnę kandidatūrą, nei Roger Avery, kuris gerai žinomas iš bendradarbiavimo su Quentin Tarantino filmuose „Pulp Fiction“, „Reservoir Dogs“. Be to, jis pateikė kinomanams žaidimo „Silent Hill“ kino versiją. Ko gero, galima manyti, kad ir su naujuoju projektu Roger Avery susitvarkytų kuo puikiausiai.

Regis, nebebuvo to, kas galėtų tai sutrukdyti. Tačiau šių metų pradžioje Roger Avery pateko į avariją, kurios metu žuvo kartu su juo važiavęs draugas. O dar buvo nustatyta, kad jis vairavo išgėręs, tad nemalonumų jis turi iki kaklo. Ir nuo tada jokių žinių apie jo tolesnius planus, nors Return to Castle Wolfenstein filmo pasirodymo data kol kas nepasikeitusi – 2010 metai.

Id Software kompanija yra daugiau nei linkusi, kad Return to Castle Wolfenstein filmas pasirodytų. Ir jei Roger Avery dėl savo problemų negalės tęsti, tai neabejoju, kad turėtume sulaukti naujienų apie pasikeitimus filmo kūrėjų gretose.