Prieš kelis mėnesius viena didžiausių Japonijos pramogų kompanijų Bandai užsiminė apie planus statyti Odaibos Tokijuje esančiame parke pastatyti tikro dydžio – 18 metrų aukščio – Gundam RX-78-2 modelį. Taip tą patį, kurį galima buvo pamatyti pačioje pirmoje Gundam dalyje, šiais metais švenčiančios trisdešimtmetį.

Šių metų kovo mėnesį visuomenei buvo pateikta krūva konceptinių piešinių:

Taip atrodė parke skupltūros vieta prieš statybas:

Taip vienoje konferencijoje buvo pristatytas ir mažas statulos atitikmuo – plastmasinis Gundamo modelis:

Dabar internete pasirodė nuotraukos, kuriose jau matomos šio statinio kojos:

Taigi, atrodo, statybos sekasi gana neblogai. Gaila, kad nors šiais metais Vilnius – kultūros sostinė, per nenormalius biudžeto taupymo planus ir kai kurių įtakingų pusių nesugebėjimą tvarkytis gerai su finansais, jokių panašių milžiniškų skulptūrų, paremtų lietuvių produkcija, greičiausiai nesulauksime… 🙁

Kalbant apie Gundam seriją verta paminėti, kad tai yra vienas iš anime, kurie labai įtakojo visą japonišką animacinę produkciją. Milžiniški robotai, primenantys realius, tapo kone vienais iš kelių anime totemų. Maža to, Gundam idėja per 30 metų taip ir nenumirė – paskutinis šios serijos francizės tęsinys, pavadinimu „Mobile Suit Gundam 00“, buvo baigtas rodyti dar šių metų kovą. Keli kiti nauji tęsiniai jau planuojami.

Gundam – tai netik anime, tai ir taip vadinami „gyvo veiksmo“ filmai, manga, novelės, kompiuteriniai žaidimai ir žaislai. Kompiuterinių žaidimų su šiais milžiniškais robotais ko gero galima rasti tiek ir betkuriai platformai, tiek ir įvairiausių stilių (pvz. tiek MMORPG, tiek ir Veiksmo), tiek su ir 2D, tiek ir 3D naudojanama grafika. Visgi nepaisant tokios didelės kompiuterinių žaidimų gausos, didžiausią šiuo metu pelną šiai frančizei sugeneruoja ne kas kita kaip plastmasinės robotų kopijos – žaislai. Jie Japonijoje užima net 90% platsmasinių žaislų rinkos.