Žaidėjų namuose vienu ar kitu jų gyvenimo laikotarpiu tikriausiai būtų galima atrasti vienokį ar kitokį Logitech produktą – ar tai bebūtų pelė kompiuteriui, ar pultelis žaidimams. Savotiškas mintyse įstrigęs kokybės standartas nuėjus į parduotuvę ir neleidžia žiūrėti į kitus vidutinės klasės prietaisus, nurašant juos kaip prastesnę Logitech versiją. Tai pasako gana daug: žmonės pasitiki ir mėgsta Logitech kuriamus įrenginius, bei pirkdami tiki, jog jie bus patikimi, patogūs bei kokybiški. Aš esu vienas iš „nepaliestųjų“ – gyvenime nesu naudojęs Logitech produkcijos, nors ir žinau, kokią didžiulę rinką apima šios kompanijos prietaisai mūsų žaidėjų namuose. Gana keista, jog būtent man pasisekė išbandyti šį palyginus naują Logitech pultelį žaidėjams – F710. Pavadinimas lyg žaibo greičiu lekiančio bolido modelio, tačiau ar iš tikrųjų Logitech yra tokia vidutiniško dydžio pinigines turinčių žaidėjų ambrozija, kaip kad ją piešia mūsų kaimynai ir draugai pliekiantys žaidimus pasikliaudami būtent šios kompanijos produkcija?

Tinginiui kuris nėra nusiteikęs skaityti visos šios rašliavos galiu trumpai atsakyti ir galbūt suintriguoti – ir taip, ir ne. O visiems suintriguotiems galiu atskleisti, jog Logitech F710 yra geras pasirinkimas, tačiau niekas pernelyg jumis nesuabejos, jei rasite ir geresnį. O tai atsiremia į keletą faktų – pačio pultelio dizainą bei funkcijų prifaršravimą. Manau, jog dažnai žaidėjams skirti įrankiai turėtų telkti dėmesį į trigubo P kodą – Patikimumas, Patogumas, Paprastumas. O štai F710 dėmesį atkreipia tik į vieną vienintelį – patikimumą. Tai ir pakiša šiam pulteliui koją tapti kažkuo daugiau, nei tik vienu pasirinkimu iš daugybės.

Turi pripažinti ir paspausti ranką tiems robotams, kurie surinko šį pultelį. Atrodo, jog numetus jį iš trečio aukšto lūžtų ne jis, o grindinys ir ne kitaip. Net ir traukiant jį absoliučiai įkyraus įpakavimo, kuris, atrodo, nenori mums duoti šansą pasinaudoti naujai įsigytu įrenginiu, galima jausti pagarbą kurią mums rodo Logitech ir jų surinkėjai. Šis jų prietaisas ne tik nebarška, nekliba ir netarta, bet ir suteikia vilčių, jog jį galėsime naudoti iki gyvenimo galo. Tikrai – sudėjimo kokybė yra nepakartojama, ir turbūt, šią P dalį Logitech įvykdė šimtu procentų. Nors absoliučiai puikus surinkimas verčia truputį suklusti – kodėl toks solidus įrenginys atrodo (ir yra) toks nepatogus, o visa kvepia pigumu?

Ir iš tiesų – F710 atrodo (ir net kvepia!) pigumu bei tinginyste. Po velnių, kodėl tai atsitiko? Pulto „siūlės“ kuriose surišami atskiri elementai, turi tarpelius, o guminės pagalvėlės iš šonų net akies krašteliu leidžia pažvelgti į tai, kokius klijus naudoja jo surinkėjai. Pulto viršutinė dalis, kuri padaryta iš šviesios plastmasės nesuteikia malonių įspūdžių, tačiau situaciją kiek gelbėja galinė pultelio dalis, kuri nuolat remsis į jūsų atraminius pirštus – tai dažnai ant pelyčių sutinkama prakaitui atspari medžiaga, leidžianti be vargo laikyti pultelį ir ilgą laiko tarpą. F710 dizainas prašyte prašosi įvairių patobulinimų bei koregavimų. Štai kad ir guminės pultelio sienelės į delno pusę – jos gana mažos, ir nepakankamai kibios. Norėtųsi kiek solidesnės gumos, nes būtent ji suteikia daugiau stabilumo laikant pultą. Pamėmus šį įrenginį į abi rankas, jaučiama dar viena dizaino yda – pernelyg užriesta apatinė pulto dalis. Ji mūsų didžiuosius pirštus įspraudžia tarp LT-RT mygtukų į griovelį, kuris nemaloniai spaudžia mūsų pirštus, o tai reiškia, jog didesnes rankas turintys žaidėjai instinktyviai bandys šiuos pirštus kelti aukštyn – šalia minėtųjų mygtukų. O štai šis veiksmas pridaro dar daugiau problemų – dėl tokių pirštų pozicijų visas pulto svoris krenta ant mažojo ir bevardžio piršto. O turint omenyje jo svorį – 285 gramus, tai nėra labai malonus aspektas. O, ar minėjau kvapą? Kad ir kaip tai bebūtų juokinga, pirmąją naudojimo savaitę F710 ant mano delnų vis palikdavo nemalonų plastmasės kvapą.

Tęsiant kalbą apie pulto sąvybes, reiktų paminėti – Logitech F710 turi daugybę mygtukų ir funkcijų. Ar tai privalumas ar trūkumas palieku spręsti jums. Tačiau asmeniškai aš likau visiškai nesužavėtas šio pulto funkcijų mišraine. Keletas režimų (kurie keičia D-pad bei thumbstick funkcijas tarp „X-Box“ bei „Playstation“ konsolėse naudojamų išdėstymų) bei speciali XInput – DirectInput funkcija, leidžianti pultą keisti taip, jog jis tobulai tiktų ir šių dienų žaidimams, ir seniesiems klasikiniams žaidimams. Pultelio viršuje randamas slankus mygtukas leidžia pasirinkti šiuos režimus bei per keletą akimirkų pakeisti pulto sąvybes. Tiesa, naudojant DirectInput režimą dažnai reikės keisti mygtukų reikšmes senesniuose žaidimuose, kuomet Xinput naujausiuose žaidimuose bus atpažystamas iškart ir be jokių problemų. Taip kaip ir prarandama šios funkcijos užduotis, taigi aš ir likau nesupratęs jos esmės, nors suprantu, jog tai gali vieną gražią dieną ir pasitarnauti.

Prakalbus apie mygtukus, reikia pastebėti, jog jie yra tikrai patogūs, tačiau yra viena išimtis – kairioji nykščio svirtis (thumbstick). Būtent ji aktyviausiai naudojama sporto žaidimuose kaip Fifa ar NBA, ar net tokiuose nuotykių/veiksmo kaip „Assassin’s Creed“ ar platformeriuose kaip „Guacamelee!“. Ankščiau minėti dizaino trūkumai labai trukdo patogiai naudoti šią svirtį, o intensyvaus jos naudojimo reikalaujantys žaidimai tiesiog verčia nuolat laikyti įtemptą nykštį, kas po gero pusvalandžio ar valandos pradeda varginti ir nejuokais gadinti nervus. D-pad, arba, rodyklinis mygtukas kairėje pulto pusėje (beje, labai giriamas kūrėjų) tikrai patogus bei atlieka savo funkciją nepriekaištingai. Kūrėjų minėta speciali keturių mygtukų technologija veikia, bei D-pad naudojimas nesukelia visiškai jokių problemų. Dešinėje pulto pusėje esantys spalvingieji mygtukai X, A, B bei Y atlieka savo darbą ir nieko daugiau. Mygtukai – gaidukai (ha-ha-ha) yra turbūt vienintelis dalykas, kurio aš norėčiau žaidėjams skirtose pelytėse. F710 šiuos mygtukus subalansavo tobulai – jie turi šiokį tokį pasipriešinimą, taigi žaidžiant tokius lenktynių žaidimus kaip „Grid“ ar „Need for Speed“ galėsite be vargo kontroliuoti automobilio greitį, o veiksmo žaidimuose jausti kiekvieną šūvį. Na, o pultelio priekyje esantis Logitech mygtukas, kuris mano išbandytuose žaidimuose turi lygiai 0 funkcijų, atrodo, yra dėl grožio (nors instrukcijoje parašyta, jog atlieka namų mygtuko funkciją). Galime rasti ir standartinius Start, Back, ir Mode mygtukus, bei Vibration mygtuką, kuris reguliuoja pulto vibraciją.

O vibruoti Logitech F710 tikrai moka. Vibruoja ir vibruos šis pultelis tikriausiai tol, kol pradės skūstis kaimynai, nebent jūs jį suvaldysite su specialiu mygtuku. Dievaži, vos pradėjus žaisti „Max The Curse of Brotherhood“ galvojau, jog pultelis save nugalabys – vibracija tokia stipri, jog net ir legendiniai telefonai „Nokia 3310“ turėtų slėptis po lapais. Ačiū dievui, jog ją galima išjungti. Kitaip galima ir netekti kraujotakos į galūnes.



Jei jau pradėjote domėtis apie laido ilgį, turiu pranešti gerą žinią – F710 yra belaidis! Šis belaidis pultas gali jus pasiekti net 10 metrų atstumu, kas tikrai daugiau nei pakankama vidutiniam vartotojui, o jei to negana, arba jūsų kompiuteris paslėptas už sienos ar kokioje spintoje, Logitech pasirūpino ir jumis, bei įpakavo ir prailgintuvą, kuris leis „nano imtuvą“ padėti tinkamoje jums vietoje. O tai gana naudinga, turint omenyje tai, jog Logitech F710 nebijo pasigirti ir savo rekomendacijomis – šį pultą kaip vieną iš tinkamiausių „The Big Picture“ režimui pavadino patys Valve. Tuo likau patenkintas ir aš – puikus nuotolinis signalo perdavimas, net ir naudojant keletą belaidžių įrenginių, bei puikus „The Big Picture“ draugavimas su pultu, leidžiantis be vargo naudotis visomis šios programos subtilybėmis. O žaidėjams, kurie jau nekartą nusivylė belaidėmis pelytėmis, bei jų greitu baterijų iškrovimu, turiu dar geresnę naujieną – keletą savaičių mano įtemptai naudotas pultelis net nesiryžta rodyti išsikrovimo ženklų, o pasidomėjus kitų žaidėjų įžvalgomis apie baterijos naudojimą likau sužavėtas – pasitaiko žmonių, teigiančių jog šis pultelis gali ištempti iki trijų mėnesių įtempto naudojimo. Už tai, mano manymu, atsakingas pultelio taupumo režimas – nesinaudojant juo nenustatytą laiko tarpą (mano nemoksliškais apskaičiavimais – apie 15 minučių) jis automatiškai „užmiega“, o paspaudus keletą mygtukų atsibunda. Na, o įsigijus F710 nereikės iškart bėgti į artimiausią kioskelį – Logitech iš anksto pasirūpino baterijomis bei vos įsigijus F710 mūsų pultelyje jau įdėta pora Duracell AA baterijų, taigi viskas kaip ant pakuotės – pultis pasiruošęs dirbti!




Kalbant apie pačių žaidimų draugavimą su pultu. Aš likau labai nustebintas, kaip gražiai F710 draugauja su visais žaidimais, apie kokius tik galėjau pagalvoti. Vos įsijungus kad ir eilinį nuotykių žaidimą, pultas be vargo susigaudydavo su jų specifikomis, bei aš iškart galėdavau matyti instrukcijas pateikiamas būtent šio pultelio, o ne X-Box 360 standartiniams mygtukams. Pultas nereikalauja visiškai jokių programų ar „draiverių“ įrašymo – tai visiškas įjunk ir žaisk pultelis, nereikalaujantis nei minutės jūsų dėmesio, tiesa kūrėjai rekomenduoja prieš žaidžiant senesnius žaidimus, kurie reikalauja DirectInput technologijos, jog įsirašytumėte internete randamus „draiverius“.




Apibendrinant norėčiau paminėti, jog Logitech F710 nėra blogas pultelis žaidėjams. Tačiau jis nėra ir tobulas ar būtinas kiekvienam iš jūsų. Manau, jog tikrai galima surasti geresnių, nors ir brangesnių pultų aistringiems žaidėjams, tačiau gana padorią kainą turintis F710 (140-170 ltl) nesugebėjo sugadinti Logitech vardo, kad ir kaip kūrėjai bebūtų stengęsi tai padaryti su kvailokais dizaino sprendimais ar „kliurkomis“ išvaizdos srityje. Trumpai tariant – Logitech F710 yra neblogas pultas, skirtas vidutiniško dydžio piniginę turintiems žaidėjams, ir nieko daugiau.