Kompanija „Microsoft“ neplanuoja spalį tik „Xbox One“ konsolei pasirodžiusios pirmo asmens šaudyklės „Halo 5: Guardians“ artimiausioje ateityje išleisti ir kompiuteriams, cituodamas „Halo“ frančizės direktoriaus Frank O’Connor žodžius žurnalui „PC Gamer“ praneša puslapis „The Verge“.

Kompiuteriams iki šiol pasirodė tik trys „Halo“ žaidimai – „Halo: Combat Evolved“, „Halo 2″ ir „Halo: Spartan Assault“. Jiems šiuo metu anonsuotas strateginis žaidimas „Halo Wars 2″, taip pat bus atskirai išleistas „Halo 5″ žemėlapių redaktorius „Forge“.

Nors per tris mėnesius nuo pasirodymą į prekybą buvo išsiųsti 5 milijonai „Halo 5: Guardians“ kopijų, žaidimo pardavimai nepateisino „Microsoft“ lūkesčių, vienas anonimu norėjęs likti buvęs šiemet uždarytos „Lionhead“ studijos darbuotojas sakė puslapiui „Kotaku“. Tikint juo, kompaniją nuvylė ir „Xbox One“ pardavimų, „Windows 10″ instaliacijų bei iš „Windows Store“ nupirktų „Minecraft“ ir „Rise of The Tomb Raider“ kopijų skaičiai, jos prognozėmis turėję būti dvigubai didesni.

„Microsoft“ kompiuteriams jau anonsavo savo ilgametės išskirtinės „Xbox One“ lenktynių žaidimų serijos „Forza Motorsport“ plėtrą į kompiuterius – jiems praėjusį mėnesį jau pasirodė speciali „Forza Motorsport 6″ versija „Forza Motorsport 6: Apex“. Spėliota, kad netolimoje ateityje tas pats ištiks ir apie „Halo“ bei „Gears of War“ frančizes – „Xbox“ vadovas Phill Spencer atviravo apie planus sujungti „Xbox“ ir „Windows 10″ platformas.

Kompiuteriams pasirodė nemažai anksčiau išskirtiniais laikytų „Xbox One“ žaidimų, pavyzdžiui, vieni pirmųjų ekskliuzyvų „Ryse: Son of Rome“, „Killer Instinct“ ir „Dead Rising 3″. Multiplatforminiu galiausiai tapo ir „Quantum Break“.

Nepaisant pesimistinių nuotaikų, „Xbox One“ JAV kol kas parduodama geriau negu buvo jos pirmtakė „Xbox 360″ tuo pačiu metu (atitinkamai 12 ir 10,2 mln. parduotų vienetų).