Iki 2006-ųjų metų Electronic Entertainment Expo (E3) buvo didžiausia žaidimų paroda pasaulyje. Dėl to, kad pagrindiniams parodos dalyviams neatsipirko jų milijonai, išleisti parodai, praeitais metais jinai sumažėjo, pakeitė pavadinimą į E3 Media & Business Summit ir persikėlė į specialiai jai adaptuotą angarą Santa Monikoje.

Nežiūrint į tai, kad E3 2008 vyks tokiame pačiame kukliame formate kaip ir praėjusiais metais, pati paroda persikels į tikruosius savo namus – Los Andželo Konvencijų Centrą (LACC). Tačiau šįkart atsirado kita bėda – iškarto pora kompanijų pranešė apie savo nenorą dalyvauti šių metų parodoje. Dėl to amerikiečių ESA asociacija , specializuojanti žaidimų kūrimo, jų leidimo ir pirkimo seminaruose, kuri taipogi rengia E3 parodą, neteko iškarto dviejų, vienų iš didžiausių kompanijų, dalyvavusių parodoje – Activision ir Vivendi Games.

Foundation 9 Entertainment ir NCsoft, taip pat pareiškusios nenorą dalyvauti E3 parodoje. Bet visgi jos lieka pačiame ESA būryje. Oficiali šio „boikoto“ priežastis – pernelyg didelės ir nepasiteisinusios išlaidos bei nepatogus laikas, kuriuo metu vyks paroda. Tačiau kai kurie analitikai galvoja, kad tikroji priežastis, paskatinusi šias 4 kompanijas nedalyvauti E3, yra nesusitarimai su naujuoju ESA prezidentu Maiklu Gallagheriu, taip pat nusivylimas tuo, kaip jis dirba ir valdo visą ESA.