„FarmVille“ nemažos dalies apžvalgininkų vadinamas Blogiausiu dešimtmečio išradimu. „Blogiausio“ statusą žaidimas užsitarnavo ne kažkokių realių blogybių darymu, o savo mechanika. Kas žino, galbūt būtent tokia mechanika paverčia žmones kvailiais, nesugebančiais už savo veiksmus atsakyti.

Prieš kelias dienas 22-jų metų motina, gyvenanti JAV Floridos valstijos Jacksonvilije, buvo nuteista už antro laipsnio savo trijų mėnesių vaiko žmogžudystę. Galbūt šis įvykis ir nebūtų sulaukęs tokio žiniasklaidos susidomėjimo, jei ne faktas, kad žmogžudystė įvykdyta dėl ko gero populiariausio žaidimo pasaulyje – „FarmVille“.

Vaiko motina Alexandra V. Tobias, buvo suimta dar šių metų sausio mėnesį. Teismo metu ji teigė, kad bežaidžiant „FarmVille“ išgirdusi vaiko verksmą. Tai ją sunervino, todėl pakratė vaiką. Vaikas nenurimo, todėl ji užsirūkius pakartojo tai dar kartą. Anot Alexandros, vaiko galva turbūt buvo netyčia sutrenkta kažkurio kratymo metu.

Tai kol kas didžiausia įvykusi blogybė susijusi su „FarmVille“ žaidimu, tačiau ne vienintelė. Per 2010-uosius spaudoje spėjo nuskambėti ne vienas atvejis, kai šis žaidimas buvo vienas iš faktorių priverčiančių žmones elgtis kvailai.

Prieš maždaug šešis mėnesius Didžiosios Britanijos spaudoje pasirodė istorija apie 12 metų virtualų ūkininką, kuris žaidimui sugebėjo išleisti net 905 svarus (apie 3000 litų). Apie 288 svarus (apie 1000 litų) iš šios sumos išleido jis iš savo asmeninių santaupų, kitą dalį „pasiskolino“ iš mamos, pasinaudodamas jos kreditine kortele. Kadangi tokias sumas išleidžiančių „FarmVille“ pasaulyje yra ne tiek ir mažai, šis įvykis galbūt būtų ir nepastebėtas, jei ne įdomus faktas – tokią pinigų sumą jaunasis virtualus ūkininkas sugebėjo išleisti greičiau nei per 2 savaites.

Prieš tęsiant toliau pasakoti šią istoriją vertėtų priminti, kad ir Lietuvoje yra buvę tokių atvejų, kai žaidimo gerbėjai savo mylimiems žaidimams yra išleidę milžiniškas sumas. Kol kas labiausiai pasižymėję šioj srity privačių „LineAge II“ serverių žaidėjai. Štai vienas verslininkas sugebėjo savo mylimam privačiam serveriui paaukoti apie 10 tūkstančių litų, o vienas jaunesnis žaidimo fanas sugebėjo per berods mėnesį išleisti apie 1000 litų…

…bet grįžkim prie Didžiojoje Britanijoje nutikusios istorijos! Vėliau paaiškėjo, kad tokia suma ko gero buvo išleisti tik pasinaudojus tarpininkų pagalba. Perkant FaceBook’o kreditus buvo pasinaudota kažkokia „pigiau“ tuos kreditus pardavinėjančia svetaine. Rezultate – teko sumokėti už savo pirkinį kelis kart brangiau. Tokia patirtis turbūt dar kartą patvirtina teiginį, kad taupus moka du kartus.

Trečioji farmviliška istorija, apskriejusi pasaulio žiniasklaidą nutiko prieš 7 mėnesius. Tuomet Bulgarijos valdžios atstovas Dimitar Kerin buvo atleistas dėl per didelio laiko skyrimo „FarmVille“ žaidimui. Skelbiama, kad užkietėjęs žaidėjas buvo net kelis kartus įspėtas dėl per mažo dėmesio skyrimo tikram savo darbui, tačiau įspėjimų jis nepaisė.

Galbūt Dimitar Kerin ir ne tapo pirmuoju dėl „FarmVille“ atleistu darbuotoju, tačiau tapo tokiu pirmuoju, apie kurį parašė skirtingų valstybių spauda.

Žinoma, blogų virtualaus ūkininkavimo pavyzdžių galima rasti ir daugiau, tačiau šiam kartui tiek. Jei žinote, kokią nors dar vieną istoriją, nesidrovėkite papasakokite ją šios naujienos komentaruose.