Teigiama, kad IT paslaugų rinkos plėtra yra atvirkščiai proporcinga Baltijos šalių gyventojų skaičiui. IT rinka yra mažiausiai išplėtota didžiausioje regiono valstybėje – Lietuvoje. Savo ruožtu mažiausiai gyventojų turinti Estija pasižymi pažangiausia rinka dėl glaudžių ryšių su Suomija. Latvijai tenka antroji vieta.

„Hewlett-Packard Services Finland“ direktorius Danas Hogstromas (Danas Hogstriomas) interviu „IT Europa“ neigė EITO duomenis ir sakė, kad, „Hewlett-Packard“ skaičiavimais, Baltijos šalių IT paslaugų rinka praėjusiais metais išaugo 15 proc. D. Hogstriomo teigimu, šis prieaugis dukart viršijo regiono bendrojo vidaus produkto augimą.

Remiantis Lietuvos bendrovės „Prime Investment“ duomenimis, Baltijos šalių IT paslaugų rinka pirmąjį 2003 metų pusmetį užfiksavo 3 proc. prieaugį. Tuo tarpu Latvijos IT paslaugų bendrovės „IT Alise“ vykdantysis direktorius Jurgis Kirsakmenas „IT Europa“ sakė, kad praėję metai pasižymėjo didesnėmis valdžios institucijų investicijomis ir naujų IT projektų stoka.

„IT Europa“ prognozuoja, kad ateityje Baltijos šalių IT paslaugų rinka konsoliduosis ir daugės visą regioną apimančių projektų.

Latvijos bendrovės „Exigen Latvia“ generalinis direktorius Guntis Uranas minėjo, kad šalyje yra šešios stambios IT paslaugų tiekėjos ir daugiau kaip 200 smulkių įmonių.